W powiecie

Przywrócone połączenia autobusowe

Przywrócone połączenia autobusowe

Odpowiadając na apel mieszkańców naszej gminy w sprawie przywrócenia połączeń komunikacyjnych na trasie Stalowa Wola- Bojanów przez Gwoździec niniejszym informuję, iż takie połączenie zostanie uruchomione już od 1 lipca br. tj. od najbliższej środy. Będzie to sześć kursów „tam” i 6 kursów „z powrotem”. Szczegółowy wykaz połączeń znajduje się w tabeli zamieszczonej poniżej. Przewoźnikiem realizującym przedmiotowe kursy będzie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli S.A. z siedzibą w Stalowej Woli.

Utworzenie dogodnego połączenia komunikacyjnego Gminy Bojanów ze Stalową Wolą jest efektem wielomiesięcznych negocjacji, jakie przeprowadziłem z funkcjonującymi na terenie powiatu stalowowolskiego przewoźnikami, w tym również z MZK Sp. z o. o. ze Stalowej Woli. Wybrana propozycja złożona przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej ze Stalowej Woli jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem i ma swoje uzasadnienie finansowe jeśli chodzi o partycypację naszej gminy w kosztach realizacji linii komunikacyjnych obejmujących swym przebiegiem teren gminy Bojanów. Szacunkowy udział naszej gminy w finansowaniu ww. połączeń wyniesie maksymalnie 60 tysięcy w skali roku budżetowego.

Pragnę podkreślić, iż uruchomiona linia komunikacyjna ma charakter linii użyteczności publicznej i zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o publicznym transporcie zbiorowym podlegała procedurze uzgodnień ze Starostą Stalowowolskim, który następnie złożył do Wojewody Podkarpackiego wniosek o objęcie tej linii komunikacyjnej dopłatą w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w 2020 r. (od 01.07.2020 do 31.12.2020) w oparciu o nowy nabór ogłoszony w dniu 21.05.2020 r.

Wyrażam nadzieję, iż jest to właściwy krok w kierunku zatrzymania wykluczenia komunikacyjnego  w miejscowościach z terenu naszej gminy, który przyczyni się do likwidacji białych plam komunikacyjnych na naszej gminie.

Sławomir Serafin

Wójt Gminy Bojanów

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Pół miliona złotych dotacji na zakup wozu strażackiego

stw24.pl14 lipca 2020
pol

Bracia odpowiedzą za pobicie ,groźby i zniszczenie mienia

stw24.pl14 lipca 2020

Cykliczny Targ Staroci już w niedzielę

stw24.pl14 lipca 2020

Ukradli portfel starszej kobiecie

stw24.pl13 lipca 2020

“Program dymania samorządowców”

stw24.pl10 lipca 2020

Harmonogram spotkań informacyjnych ws. budowy drogi S74

stw24.pl9 lipca 2020

Teren przy ul. Kilińskiego zamieni się w sąsiedzki EKO azyl

stw24.pl9 lipca 2020

To się nie mieści w głowie – na wesoło z Renatą Piątkowską w MBP

stw24.pl9 lipca 2020

Bezpieczny autobus – wykaz miejsc kontroli autokarów

stw24.pl8 lipca 2020