W powiecie

Przywrócone połączenia autobusowe

Przywrócone połączenia autobusowe

Odpowiadając na apel mieszkańców naszej gminy w sprawie przywrócenia połączeń komunikacyjnych na trasie Stalowa Wola- Bojanów przez Gwoździec niniejszym informuję, iż takie połączenie zostanie uruchomione już od 1 lipca br. tj. od najbliższej środy. Będzie to sześć kursów „tam” i 6 kursów „z powrotem”. Szczegółowy wykaz połączeń znajduje się w tabeli zamieszczonej poniżej. Przewoźnikiem realizującym przedmiotowe kursy będzie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli S.A. z siedzibą w Stalowej Woli.

Utworzenie dogodnego połączenia komunikacyjnego Gminy Bojanów ze Stalową Wolą jest efektem wielomiesięcznych negocjacji, jakie przeprowadziłem z funkcjonującymi na terenie powiatu stalowowolskiego przewoźnikami, w tym również z MZK Sp. z o. o. ze Stalowej Woli. Wybrana propozycja złożona przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej ze Stalowej Woli jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem i ma swoje uzasadnienie finansowe jeśli chodzi o partycypację naszej gminy w kosztach realizacji linii komunikacyjnych obejmujących swym przebiegiem teren gminy Bojanów. Szacunkowy udział naszej gminy w finansowaniu ww. połączeń wyniesie maksymalnie 60 tysięcy w skali roku budżetowego.

Pragnę podkreślić, iż uruchomiona linia komunikacyjna ma charakter linii użyteczności publicznej i zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o publicznym transporcie zbiorowym podlegała procedurze uzgodnień ze Starostą Stalowowolskim, który następnie złożył do Wojewody Podkarpackiego wniosek o objęcie tej linii komunikacyjnej dopłatą w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w 2020 r. (od 01.07.2020 do 31.12.2020) w oparciu o nowy nabór ogłoszony w dniu 21.05.2020 r.

Wyrażam nadzieję, iż jest to właściwy krok w kierunku zatrzymania wykluczenia komunikacyjnego  w miejscowościach z terenu naszej gminy, który przyczyni się do likwidacji białych plam komunikacyjnych na naszej gminie.

Sławomir Serafin

Wójt Gminy Bojanów

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Punkty szczepień i transport dla starszych w gminie Radomyśl

stw24.pl15 stycznia 2021

Bezpieczne ferie ze stalowowolskimi policjantami

stw24.pl15 stycznia 2021

Poświęcenie kaplicy w domu sióstr św. Józefa na Radnej Górze

stw24.pl14 stycznia 2021

Nowy kocioł gazowy w Zespole Szkół w Radomyślu

stw24.pl14 stycznia 2021
fot.freepik

Złote gody inaczej niż dotąd

stw24.pl12 stycznia 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w pobliskich lasach

stw24.pl12 stycznia 2021

Uczniowie klas I-III wrócą do szkół

stw24.pl11 stycznia 2021

Można już rezerwować przez internet wizyty w Wydziale Komunikacji

stw24.pl29 grudnia 2020

Odbiór zadań ochrony przeciwpowodziowej w rejonie ujścia Sanu do Wisły

stw24.pl21 grudnia 2020