Kronika Policyjna

Pseudokibic usłyszał zarzuty

Pseudokibic usłyszał zarzuty

21-letni mieszkaniec woj. lubelskiego usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Policji. Wobec mężczyzny prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

W sobotę policjanci ze Stalowej Woli wspierani przez funkcjonariuszy z Oddziałów Prewencji Policji KWP w Rzeszowie monitorowali przejazd kibiców z Radomia i Warszawy udających się na mecz piłkarski pomiędzy Stalą Stalowa Wola, a Radomiakiem Radom. Mecz ten odbywał się w Rzeszowie.

Przed godz. 13, funkcjonariusze biorący udział w zabezpieczeniu przejazdu objęli nadzorem grupę kilkudziesięciu samochodów z kibicami na granicy powiatu stalowowolskiego i tarnobrzeskiego i kierowali się w stronę Stalowej Woli. W trakcie eskorty jadące samochody kibiców blokowały przejazd oznakowanych radiowozów mających włączone sygnały uprzywilejowania, zajeżdżały im drogę, stwarzając tym samym zagrożenie w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu konwoju na trasie Podskarpowej. Jeden z radiowozów zablokował drogę i policjanci podawali sygnały do zatrzymania. W pewnym momencie kierowca skody octavia zlekceważył sygnały nakazujące mu zatrzymanie i próbował ominąć radiowóz, a także usiłował uderzyć samochodem w interweniujących policjantów. Widząc całą sytuację policjanci zdążyli odskoczyć na bok, a kierowca skody zatrzymał się. Policjanci wylegitymowali go. Był to 21-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Był trzeźwy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze wylegitymowali kilkudziesięciu kibiców udających się na mecz, ustalili też kierowców kilku samochodów, które zajeżdżały drogę radiowozom i stwarzały zagrożenie w ruchu drogowym. Wobec nich prowadzone są postępowania.

21-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli, gdzie usłyszał dwa zarzuty. Wobec mężczyzny prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi stalowowolska Policja.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Kronika Policyjna

policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierowców

stw24.pl13 września 2021

Szynobus potrącił leżącego przy torach mężczyznę

stw24.pl13 września 2021

Bezpieczna droga do szkoły ze stalowowolską policją

stw24.pl10 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Zatrzymani na doglądaniu uprawy konopi

stw24.pl27 sierpnia 2021

W miniony weekend policja zatrzymała trzech pijanych kierowców

stw24.pl24 sierpnia 2021

Śmiertelny wypadek w powiecie stalowowolskim

stw24.pl20 sierpnia 2021