W Stalowej Woli

Publiczne rowery zagościły w Mieście Rowerów

Publiczne rowery zagościły w Mieście Rowerów

Nie masz własnego roweru, a chcesz pojeździć po mieście jednośladem. Skorzystaj z publicznego pojazdu. W Stalowej Woli właśnie wystartował pilotażowy program miejskiego  roweru. Mieszkańcy mają do dyspozycji 4 stacje, w których mogą wypożyczyć „dwa kółka”.   Test tego systemu potrwa do 28 maja.

Program ten realizuje Miejski Zakład Komunalny, tym samym oferuje ekologiczny i tani transport w mieście.
– Startujemy z bardzo ambitnym projektem, to dlatego, że mamy ambicje być miastem przyjaznym, które tworzy ciekawą ofertę dla mieszkańców. Taki system funkcjonuje w największych miastach w Polsce i na  świecie. Ten projekt jest wynikiem naszej wcześniejszej wspólnej decyzji o konsolidacji spółek miejskich. Miejski Zakład Komunalny będzie realizował ciekawą, tanią, ekologiczną ofertę transportu zbiorowego. To, co najważniejsze – Stalowa Wola, Miasto Rowerów. Nawiązujemy do naszej najwspanialszej tradycji – mówił Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Wola, inaugurując ten nowy, rodzaj transportu publicznego w mieście.

WP_20160415_13_00_02_Rich
Obecnie system będzie testowany i mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje uwagi i sugestie na temat jego funkcjonowania, by w przyszłym roku działał jak najlepiej.
Natomiast inauguracja testowego roweru miejskiego odbędzie się jutro podczas gry miejskiej, która rozpocznie się o godz. 14.30 przed MDK. By wziąć w niej udział należy się zarejestrować wysyłając swoje dane (imię, nazwisko, rok urodzenia, numer telefonu komórkowego) na adres: rgm@onet.eu. W zabawie może wziąć udział tylko 40 uczestników. Szczegóły https://stw24.pl/rowerowa-gra-miejska/

W mieście powstały 4 stacje, w których jest po 10 rowerów: przy ul. 1 Sierpnia (naprzeciwko MDK), przy ul. Staszica (obok sklepu Wzorcowego), przy ul. KEN (obok krzyża) oraz na rozwadowskim rynku.
By wypożyczyć jednoślad trzeba wejść na stronę internetową www.StalowaWolaMiastoRowerow.pl, wypełnić formularz rejestracyjny, zaakceptować regulamin. Należy też dokonać opłaty inicjalnej, która wynosi minimum 10 zł.  Pierwsze 15 minut jazdy jest darmowe. Czas od 16 do 60 minuty kosztuje 1 zł. Wypożyczenie do 2 godzin to 2 zł, do 3 godz. – 3 zł, a każda kolejna godzina kosztuje 4 zł.

Podczas wypożyczania, wystarczy podejść do terminalu i na klawiaturze komputera nacisnąć przycisk „Wypożycz”, zalogować się, podając numer telefonu komórkowego i PIN nadany podczas rejestracji, a następnie podać numer roweru, który chcemy wynająć. Po tych operacjach zostanie on automatycznie zwolniony. Jeżeli rower jest zabezpieczony linką – należy odblokować go za pomocą otrzymanego kodu do zamka szyfrowego – wyjaśnia Anna Kusz z MZK.  By zwrócić pojazd wystarczy go wpiąć do elektrozamka.
Wraz ze startem pilotażu będzie uruchomione całodobowe Biuro Obsługi Klienta. W przypadku pytań lub wątpliwości można zadzwonić pod numer +48 22 244 13 13 lub napisać wiadomość elektroniczną na adres kontakt@StalowaWolaMiastoRowerow.pl.
Joanna Piechuta

7 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021