W Stalowej Woli

Punkt paszportowy będzie w mieście?

Punkt paszportowy będzie w mieście?

Obecnie by wyrobić paszport trzeba jechać do Tarnobrzega i to dwa razy, by złożyć wniosek i odebrać ten dokument. Dla wielu mieszkańców Stalowej Woli, powiatu, a także ościennych gmin, jest to duże utrudnienie. W ramach projektu rewitalizacji rynku w Rozwadowie powstał pomysł,  by taki punkt właśnie tam powstał.

O pomyśle, by w Rozwadowie powstały punkty administracji publicznej mówił podczas spotkania z mieszkańcami, w ramach debaty dotyczące rewitalizacji rynku, prezydent Lucjusz Nadbereżny. Zaznaczał, że władze muszą się nad tym zastanowić. Chodzi m.in. o stworzenie w tym miejscu niektórych wydziałów Urzędu Miasta, czy też oddziału paszportowego.
A na punkt paszportowy w mieście czeka wielu mieszkańców. Okazuje się, że taka propozycja będzie rozważna przez władze wojewódzkie.

Obecny na spotkaniu Arkadiusz Opoń, zastępca dyrektora Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Podkarpackim Urzędzie  Wojewódzkim, wyjaśniał, że obecna struktura wydawania paszportów w województwie podkarpackim została ukształtowana w latach 2006 – 2009 pod wpływem zmian legislacyjnych. Chodziło o wprowadzenie do paszportów tzw. danych biometrycznych. Wdrożenie tego sytemu wymagało, aby osoby obsługujące wydawanie paszportów   miały określone uprawnienia, a także by były pracownikami Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Stąd też ówczesny wojewoda podjął decyzję o podziale strukturalnym miejsc wydawania tego dokumentu. Obecnie paszport można wyrobić w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Podkarpackim Urzędzie  Wojewódzkim, a także w delegaturach w Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.  W wyniku tych zmian został także zlikwidowany oddział paszportowy w Stalowej Woli.

– Jedyna przeszkoda, o jakiej możemy mówić, jeśli chodzi o możliwość stworzenia w przyszłości takiego punktu paszportowego, to są oczywiście finanse. Jeśli prezydent Stalowej Woli wspólnie z mieszkańcami wystosuje apel do wojewody, to będziemy się zastanawiać czy uda się w przyszłości znaleźć środki na to, by taki punkt utworzyć. Będziemy na ten temat rozmawiać – mówił Arkadiusz Opoń. Podkreślał, że Stalowa Wola, ze względu na dużą liczbę mieszkańców, powinna mieć taki punkt.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021