W Stalowej Woli

Punkt paszportowy będzie w mieście?

Punkt paszportowy będzie w mieście?

Obecnie by wyrobić paszport trzeba jechać do Tarnobrzega i to dwa razy, by złożyć wniosek i odebrać ten dokument. Dla wielu mieszkańców Stalowej Woli, powiatu, a także ościennych gmin, jest to duże utrudnienie. W ramach projektu rewitalizacji rynku w Rozwadowie powstał pomysł,  by taki punkt właśnie tam powstał.

O pomyśle, by w Rozwadowie powstały punkty administracji publicznej mówił podczas spotkania z mieszkańcami, w ramach debaty dotyczące rewitalizacji rynku, prezydent Lucjusz Nadbereżny. Zaznaczał, że władze muszą się nad tym zastanowić. Chodzi m.in. o stworzenie w tym miejscu niektórych wydziałów Urzędu Miasta, czy też oddziału paszportowego.
A na punkt paszportowy w mieście czeka wielu mieszkańców. Okazuje się, że taka propozycja będzie rozważna przez władze wojewódzkie.

Obecny na spotkaniu Arkadiusz Opoń, zastępca dyrektora Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Podkarpackim Urzędzie  Wojewódzkim, wyjaśniał, że obecna struktura wydawania paszportów w województwie podkarpackim została ukształtowana w latach 2006 – 2009 pod wpływem zmian legislacyjnych. Chodziło o wprowadzenie do paszportów tzw. danych biometrycznych. Wdrożenie tego sytemu wymagało, aby osoby obsługujące wydawanie paszportów   miały określone uprawnienia, a także by były pracownikami Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Stąd też ówczesny wojewoda podjął decyzję o podziale strukturalnym miejsc wydawania tego dokumentu. Obecnie paszport można wyrobić w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Podkarpackim Urzędzie  Wojewódzkim, a także w delegaturach w Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.  W wyniku tych zmian został także zlikwidowany oddział paszportowy w Stalowej Woli.

– Jedyna przeszkoda, o jakiej możemy mówić, jeśli chodzi o możliwość stworzenia w przyszłości takiego punktu paszportowego, to są oczywiście finanse. Jeśli prezydent Stalowej Woli wspólnie z mieszkańcami wystosuje apel do wojewody, to będziemy się zastanawiać czy uda się w przyszłości znaleźć środki na to, by taki punkt utworzyć. Będziemy na ten temat rozmawiać – mówił Arkadiusz Opoń. Podkreślał, że Stalowa Wola, ze względu na dużą liczbę mieszkańców, powinna mieć taki punkt.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021