W Stalowej Woli

Rada wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy o pracę z Robertem Filą

Rada wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy o pracę z Robertem Filą

12 głosów za, 3 przeciw i 5 wstrzymujących się. Taki był wynik głosowania radnych Powiatu Stalowowolskiego w sprawie podjęcia uchwały dotyczącej rozwiązania umowy o pracę z radnym Robertem Filą przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie.

Na początku kwietnia do powiatu wpłynęło pismo z agencji w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie wypowiedzenia umowy o pracę z Robertem Filą, który jest zatrudniony w tarnobrzeskim oddziale ARP. Powodem zwolnienia jak wyjaśniała agencja była likwidacja stanowiska pracy z przyczyn ekonomicznych.

Podczas sesji radni mieli podjąć stanowisko w tej sprawi. Radny Rober Fila, którego dotyczyła sprawa, poprosił przewodniczącego rady o możliwość wyjścia z sali obrad, tak by nie był obecny podczas dyskusji, a także o wyłącznie z głosowania.

Również radny Zbigniew Cholewiński nie brał udziału w tym głosowaniu z racji tego, że także pracuje w tarnobrzeskim oddziale ARP.

Głos w dyskusji na ten tema zabrał radny Wojciech Korkowski. Zwrócił uwagę na to, że argumenty przedstawiane przez ARP nie są jasne. Zastanawiał się, czy z uwagi na przyczyny ekonomiczne, agencja nie proponowała Robertowi Fili niższego wynagrodzenia. A ponadto, jak przytaczał radny Korkowski, agencja wyjaśniłaa, że radny może być objęty programem dobrowolnych odejść. – To jeśli ma być program dobrowolnych odejść, to w jakim celu mamy wyrazić zgodę na zwolnienie radnego. Jedno z drugim się kłóci. Jest tu szereg nielogiczności. Dlatego w takiej sytuacji rada powinna to zbadać – mówił radny Wojciech Korkowski. Złożył wniosek by została powołana komisja w tej sprawie. Wniosek ten został poddany pod głosowanie. Radni nie wyrazili zgody na powołanie takiej komisji.

Swoje zdanie w tej sprawie wyraziła także radna Monika Ros. Mówiła, że nie przekonało ją uzasadnienie ARP w kwestii powodów rozwiązania umowy o pracę z Robertem Filą. – Z jednej strony ARP ma zamiar w trybie wypowiedzenia z przyczyn ekonomicznych rozwiązać z radnym stosunek pracy, a z drugiej strony planuje objąć go programem dobrowolnych odejść, gdzie tryb jest zupełnie inny – mówiła.

Podczas konferencji prasowej związanej z wizytą parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej w Stalowej Woli, była posłanka Renata Butryn wydała oświadczenie w imieniu PO.

– Na Radzie Powiatu zostało pozytywnie zaopiniowane rozwiązanie umowy o pracę z Robertem Filą, byłym starostą stalowowolskim, działaczem Platformy Obywatelskiej. W moim odczuciu, oczywiście subiektywnym, jest to dyskryminacja ze względów politycznych. Jest nam bardzo przykro. To jest młody człowiek, ma skończone studia wyższe rozwija swoje kompetencje, inwestuje w siebie mógłby być filarem ARP, a on jest odwoływany – mówiła Renata Butryn, szefowa powiatowych struktur PO.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021

Główne wejście do Urzędu Miasta zamknięte z powodu remontu schodów

stw24.pl10 września 2021

Narodowe Czytanie po raz 10

stw24.pl8 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Ruszył Kiermasz Taniej Książki

stw24.pl7 września 2021

Norwegowie z wizytą w Stalowej Woli

stw24.pl7 września 2021