W Stalowej Woli

Radni obniżyli pensję prezydentowi

Radni obniżyli pensję prezydentowi

Tylko jedna osoba była przeciwna obniżeniu pensji prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego. Dziś podczas sesji rady miasta radni zdecydowali, że włodarz będzie zarabiał o 1 788 zł mniej.

Zmiana ta wynika z rozporządzenia w sprawie wynagrodzenia pracowników samorządowych.

Prezydent prosił by radni nie dyskutowali nad tym projektem uchwały, to z tego względu, jak zaznaczał, że w samorządach w całej Polsce toczy jakaś gra, próba ominięcia tych przepisów, które zostały zaproponowane w ramach obniżenia wynagrodzeń o 20 procent dla wszystkich osób pełniących funkcje publiczne z wyboru.

– Uważam, że jesteśmy zobowiązani do przestrzegania i wprowadzania przepisów w życie dlatego prosiłbym państwa o przyjęcie tej uchwały. Na pewno nie będziemy grać, szukać jakichkolwiek rozwiązań prawnych w tym zakresie. Serdecznie dziękuję za państwa wsparcie, które mam. Pomimo tego obniżenia, mogę zapewnić wysoką radę i mieszkańców Stalowej Woli, że moja motywacja, zaangażowanie do pracy na pewno w żaden sposób nie spadnie, wręcz przeciwnie motywacji, dobrej atmosfery do pracy nie brakuje i to jest najważniejsze. Ja nie zostałem prezydentem dla pieniędzy. Ta uchwała jest dla mnie kwestią techniczną i drugorzędną – mówił do radnych prezydent prosząc o przyjęcie tej uchwały.

Głos w tej sprawie zabrał także radny Mariusz Kunysz. – Rozumiem pana prezydenta, że nie chce by była dyskusja na ten temat ze zrozumiałych względów. Swoją opinie i stanowisko wyrażę w głosowaniu – mówił radny. Zaznaczał, że zapał i zaangażowanie do pracy prezydent ma. – Nie rozumiem tylko, dlaczego należało by zmniejszać w tej sytuacji wynagrodzenie, chociaż wiem, dlaczego tak się dzieje – mówił radny. Jako jedyny zagłosował przeciwko obniżeniu pensji, natomiast dwóch radnych wstrzymało się od głosu, a pozostali byli za.

Joanna Piechuta

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021