Rozrywka

Rajd Rowerowy „Las – nasz duch” za nami

Rajd Rowerowy „Las – nasz duch” za nami

Nie żałowali wszyscy ci, którzy nie zważając na deszczową w ostatnich dniach aurę, zapisali się na Rajd Rowerowy „Las – nasz duch”. Podczas imprezy mogli się cieszyć nie tylko świetną pogodą, ale i jeszcze lepszą atmosferą.

Rajd odbył się w sobotę – 28 sierpnia, a jego organizatorami były: Województwo Podkarpackie, Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, a także Powiat Stalowowolski. Trasa liczyła 22 km długości i miała charakter typowo rekreacyjny, wiodła w dużej mierze leśną ścieżką pieszo-rowerową, znajdującą się na terenie Nadleśnictwa Rozwadów.

– Piękne, leśne ścieżki, wręcz idealne do turystyki rowerowej, to jedna z wizytówek naszego powiatu. Dlatego cieszę się, że mimo kiepskiej w ostatnich dniach pogody, zainteresowanie udziałem w naszej imprezie było spore. W rajdzie wzięło udział około 100 rowerzystów z terenu powiatów: stalowowolskiego, niżańskiego, tarnobrzeskiego, sandomierskiego, byli nawet rowerzyści z Rzeszowa. I mimo, że nic na to wcześniej nie wskazywało, mieliśmy świetną pogodę. Równie dobra, a nawet jeszcze lepsza, była atmosfera, ale ta akurat towarzyszy nam podczas każdej imprezy rowerowej, bo uczestnicy organizowanych przez nas rajdów to pogodne i wesołe towarzystwo. Właśnie dla takich osób warto podejmować się organizacji imprez – mówi Tomasz Wosk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w stalowowolskim Starostwie Powiatowym, który odpowiadał za organizację rajdu.

Uczestnicy Rajdu Rowerowego „Las – nasz duch” wystartowali z parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego, gdzie jeszcze przed startem otrzymali pamiątkowe koszulki ufundowane przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną. Po wyjechaniu poza granice Stalowej Woli, przejechali kilkanaście kilometrów leśną ścieżką rowerową w stronę miejscowości Obojna, a następnie przez Rozwadów wrócili do Stalowej Woli, gdzie na Błoniach Nadsańskich zlokalizowana była meta. Tu, pod wielką bramą Województwa Podkarpackiego, uczestnicy rajdu odbierali pamiątkowe medale wybite specjalnie na tę okoliczność, a impreza zakończyła się wspólnym zdjęciem uczestników rajdu.

– Rajd udał się świetnie, ale to zasługa wielu osób, którym bardzo chcę podziękować: kolegom i koleżankom ze Starostwa Powiatowego, którzy pracowali przy jego organizacji oraz niezastąpionym podczas zabezpieczania naszych wszystkich imprez rowerowych: strażakom z OSP Stalowa Wola, funkcjonariuszom drogówki ze stalowowolskiej Komendy Powiatowej Policji, a także członkom stalowowolskiego Klubu Morsów „Lodołamacze”. Szczególne podziękowania należą się również koleżankom z Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, której najpierw zaprosiły nas do współpracy przy imprezie, a później zaangażowały się w jej organizację – mówi naczelnik Tomasz Wosk.

Rajd Rowerowy „Las – nasz duch” był częścią dużego przedsięwzięcia, jakie w dniach 21-29 sierpnia 2021 r. odbywało się w wielu miejscach Podkarpacia, w tym i w Stalowej Woli, pod nazwą „Etnolas” I Festiwal Kultury Lasowiackiej.

 

dav

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło Powiat Stalowowolski

 

Zdjęcia:

Tomasz Wosk

Krzysztof Zdun

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Brzechwa w oczach dziecka – konkurs plastyczny

stw24.pl27 września 2021

Żurawinobranie 2021 w Gminie Pysznica

stw24.pl23 września 2021

Kolejny Piknik Rodzinny w Gminie Pysznica

stw24.pl22 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Konkurs plastyczny „Pomaganie jest cool!”

stw24.pl20 września 2021

Awans „Stalowych Rakiet” do finałów Talentiady Tenisowej

stw24.pl14 września 2021

Uczniowie kibicowali w Chorzowie na Memoriale Kamili Skolimowskiej

stw24.pl13 września 2021