W Stalowej Woli

Rekordowy finał WOŚP w Stalowej Woli

Rekordowy finał WOŚP w Stalowej Woli

164 506 zł – to ostateczna kwota jaką zebrano w Stalowej Woli podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na tę sumę składają się nie tylko datki, które trafiły do puszek wolontariuszy, ale też pieniądze uzyskane podczas aukcji internetowych, jak również zebrane podczas wielu imprez towarzyszących temu wydarzeniu.

IMG_0050 (Kopiowanie) IMG_0053 (Kopiowanie) IMG_0054 (Kopiowanie)

– Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim wolontariuszom, którzy tego dnia przynieśli do siedziby naszego sztabu tak syto wypełnione puszki. Cała zebrana kwota zostanie przekazana na konto fundacji. Wszystkie koszty organizacyjne jakie ponieśliśmy w związku z finałem zostały sfinansowane przez sponsorów – mówił Philipp Zalewski ze stalowowolskiego sztabu.
W tegorocznym finale pieniądze zbierało 247 wolontariuszy, czterech, którzy uzbierali najwyższe kwoty zostało nagrodzonych podczas oficjalnego podsumowania, to: Maria Łobodziec – 2 059 zł, Natalia Sokolik – 1 944 zł, Natalia Lewkowicz – 1 612 i Konrad Szymanek 1 474 zł.

IMG_0049 (Kopiowanie)

Jak zaznaczał Philipp Zalewski, ten finał był rekordowy nie tylko pod kątem ogólnej zbiórki, ale także aukcji internetowej, podczas której sztab uzyskał trzykrotnie więcej pieniędzy niż w ubiegłym roku. Z aukcji internetowych na konto orkiestry trafiło około 30 tys. zł. – Najwyższą kwotę osiągnęła koszulka Reprezentacji Polski w piłce nożnej, która została przekazana przez |PSP nr 2 801 zł. Druga aukcja, która również cieszyła się dużym zainteresowaniem, dzięki naszej szefowej sztabu, to był kubek z autografem Jurka Owsiaka. Natalia stłukła go po naszej wizycie w siedzibie fundacji. Przedmiot ten został sprzedany za 2 500 tys zł. To jest najlepszy dowód na to, ze Polacy potrafią być bezinteresowni, niekoniecznie zależało im na tym kubku, ale na pomocy. Chcielibyśmy podziękować darczyńcom, którzy przekazali coś na aukcje – dziękowała Magda Michałek

Organizacja całego finału w Stalowej Woli kosztowała 17 500 zł. – Główne wydatki to Światełko do Nieba – 5500 zł, bieg Policz się z Cukrzycą – 3 700 zł, sklepik z gadżetami WOŚP – 3 900 zł oraz ochrona 1 000 – wyjaśniała Natalia Pawluk, szefowa sztabu.

– Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom, sponsorom, darczyńcom, ludziom, którzy nam pomogli, zaufali nam, naszym wolontariuszom. Wierzymy, że te środki wrócą do Stalowej Woli w postaci nowoczesnego sprzętu, czego przykładem jest Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy w Stalowej Woli, który w ubiegłym roku otrzymał wsparcie – mówił Philipp Zalewski. Jak podkreślał Szymon Sadowski, nie zawsze pieniądze, które zostały zebrane w danym mieście muszą tu wrócić, to m.in., dlatego, że na przykład tutejszy szpital, nie ma danych oddziałów, na który kupowany jest specjalistyczny sprzęt. Jednakże pacjenci korzystają z niego w innych miastach.
Fundacja średnio trzy razy w roku ogłasza przetargi lub zapytania ofertowe, w zależności od tego jakie zapotrzebowanie składają szpitale czy inne placówki, a następnie decyzję o przekazaniu go do konkretnej placówki podejmuje w kilka tygodni.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021

Główne wejście do Urzędu Miasta zamknięte z powodu remontu schodów

stw24.pl10 września 2021

Narodowe Czytanie po raz 10

stw24.pl8 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Ruszył Kiermasz Taniej Książki

stw24.pl7 września 2021

Norwegowie z wizytą w Stalowej Woli

stw24.pl7 września 2021