W powiecie

REKORDOWY KREDYT DLA SZPITALA.

REKORDOWY KREDYT DLA SZPITALA.

Jest tak dobrze do czemu jest tak tragicznie?

Przez ostatnie kilka lat starosta Janusz Zarzeczny z dyrektorem Edwardem Surmaczem karmią mieszkańców powiatu  organizując co kilka tygodni konferencję, jak to w naszym szpitalu jest dobrze, i tylko nie wdzięczne pielęgniarki które strajkowały nie dostrzegały tej krainy mlekiem i miodem płynącej. Ale po kolei. Zarzeczny idąc do władzy w 2015 roku w szpitalu widział “klikę”  kilku lekarzy którzy zarabiają  po 50 tysięcy i dorabiają się a pacjencji są tylko dodatkiem. Więc gdy tylko został starostą jednym z pierwszych ruchów było powołanie nowego-starego dyrektora Edwarda Surmacza , który podobno gwarantował wyplenienie wszystkich układów i koterii w stalowowolskiej lecznicy.

Po 5 latach zarządzania szpitalem powiat będzie musiał poręczyć rekordowy kredyt dla szpitala, kredyt który będzie trzeba czymś poręczyć bo trudno uwierzyć iż któryś bank da 30 baniek na piękne oczy  pana starosty urok osobisty pana dyrektora o pani skarbnik powiatu nie wspominając.

My obstawiamy iż w przypadku 30 milionów tych działek/nieruchomości musi być kilka, naszym zdaniem na pierwszy ogień pewnie pójdzie budynek powiatowego urzędu pracy, bo nie będzie to na pewno flota nowoczesnych autobusów którą posiada PKS .A gdy już komornik zlicytuje budynki urzędu Starosta odtrąbi dwa sukcesy, kasa dla szpitala była? Była. Likwidacja bezrobocia w powiecie była? Była.

Bo idąc logiką PISu nie będzie budynku nie będzie  również problemu bezrobocia. Ot logika mówi rozbijmy termometr, nie będzie pacjent miał gorączki . Wygląda na to że dyrektorowi Surmaczowi tak słowa z kampanii Zarzecznego przypadły do gustu że likwidując “kliki” i układy zapomniał iż w pewnym momencie może się okazać że trzeba będzie likwidować oddziały. A temat planu naprawczego można skomentować krótko, jednym zdaniem ….przez ostatnie pięć lat szpitalem zarządza starosta rękoma dyrektora Surmacza i panowie próbujecie naprawiać to,co przez ostatnie  lata po prostu żeście  s……..li.

Grzegorz Poniedzielski

3 komentarze

Komentarze

 1. Jurek

  14 lutego 2020 at 22:49

  Super tekst!!! Chamstwo lekarzy i traktowanie pacjentów jak konieczni zło przychodzących do gabinetów
  Państwowych . Układy układziki

 2. pisiarnia

  24 lutego 2020 at 21:07

  Zarzeczny to utalentowany samorządowiec, to taki “nieobrobiony” diament! On by spełnić swoje maRZENIA udał się z PO do PiS-u i tu spełnia się najlepiej jak potrafi! A, że potrafi to pokazał w ubiegłym roku jak można stanąć przy min. od edukacji i rzucić publicznie potwarz dla tysięcy protestujących kolegów nauczycieli(sam jest nauczycielem zajęć technicznych, sic!) Zrobił to z wyrachowania politycznego by go wszyscy mogli podziwiać jaki to on jest chojrak. Pamiętamy, pamiętamy jak w 2014 roku powrócił na urząd starosty i od razu zaczął od szpitala(na czym on się nie zna?). Uwierało go zbyt duże zadłużenie lecznicy – coś ok 4 mln – postanowił naprawić szkodę wespół z byłym już dyrektorem. Dyrektor Surmacz zadbał o siebie i na odchodne wyprocesował sporą sumkę z biednego przecież szpitala. Dzisiaj tak jak w tamtym okresie znowu zaczynają obydwaj panowie od “planu naprawczego”. Może by pan starosta podał czas w ciągu tych 5 lat ostatnich kiedy szpital na czele ze “swoim” dyrektorem pracował nie
  podpierając
  się jakimś planem naprawczym? Odpowiadacie panowie obydwaj za klęskę tej lecznicy i żadne kredyty nie uzdrowią tego co zdążyliście zepsuć. Obydwaj powinniście opuścić ten frachtowiec bo niebawem nie zdążycie z niego zejść!

 3. Kunegunda

  25 lutego 2020 at 10:09

  Dyr to jest z PSL-u wiec jak miał wyplenić,zreszta tam wiecej władzy jest PSL-u jak innej, raczej roztrwoniło pieniadz udajac ze się zna.
  Jedna Klika i tyle, niezaleznie od władzy rzadzi bo sie dogadali.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

rowery na łace

Czwarta wycieczka rowerowa w ramach projektu “Zdemaskowani”

stw24.pl18 września 2020

Strażacy z Antoniowa otrzymają nowy wóz

stw24.pl17 września 2020

Przejazd kolejowy w Kłyżowie wyłączony z ruchu

stw24.pl17 września 2020
szpital stalowa namiot

Szpital w Stalowej Woli wstrzymuje przyjęcia na chirurgię

stw24.pl15 września 2020

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie stalowowolskim

stw24.pl14 września 2020

Rusza budowa otwartej sieci światłowodowej na terenie Gminy Bojanów

stw24.pl14 września 2020

Jesienne szczepienie lisów

stw24.pl14 września 2020

“Zdemaskowani” wycieczka rowerowa w gminie Pysznica

stw24.pl10 września 2020

Utrudnienia w ruchu w związku z wyścigiem kolarskim

stw24.pl9 września 2020