W Stalowej Woli

Remont poprawi funkcjonowanie SOWiIK-u

Remont poprawi funkcjonowanie SOWiIK-u

Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej przy ul. Polnej przejedzie remont, który ma poprawić funkcjonowanie tej placówki. Miasto ogłosiło przetarg na tę inwestycję. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Jest to ośrodek, który zajmuje się udzielaniem szeroko pojętej pomocy psychologicznej, terapią indywidualną i rodzinną. Trafiają tu m. in. osoby dotknięte przemocą, ale też i takie, które nie potrafią sobie poradzić w codziennym życiu, w relacjach rodzinnych. Ośrodek prowadzi też całodobowy hostel, w którym schronienie znajdują osoby, które z różnych powodów nie mogą wrócić do swoich domów, czy to z powodu przemocy domowej, czy też dlatego, że straciły dach nad głową np. podczas pożaru.

W związku z całodobową pracą placówki, potrzebne było wydzielenie pomieszczenia, w którym przechowywane są dokumenty z danymi osobowymi, do których dostęp mogą mieć tylko uprawnieni pracownicy zgodnie z polityką bezpieczeństwa w tym zakresie, stworzoną jeszcze przez poprzednią dyrektor Marię Dekert.

Konieczne zatem było wydzielenie pomieszczenia archiwum. Jesteśmy instytucją, która ma wrażliwe dane osobowe i musimy dbać o to, by dostęp do nich nie miały osoby, które nie są do tego uprawnione. Akta obecnie znajdują się w pokoju, który jest ogólnie dostępny, dlatego też np. opiekunki, które pracują na 2 i 3 zmianie, muszą czekać na innych pracowników, by mieć dostęp do tego pokoju. W związku z tym remontem powstała możliwość wydzielenia dodatkowego pomieszczenia ze świetlicy – wyjaśnia Katarzyna Rogala, dyrektor SOWiIK-u.

Dodaje, że z pomocy ośrodka korzysta coraz więcej osób, zatem nowe pomieszczenie będzie wykorzystywane do codziennej pracy z klientami.  Ponadto w ramach remontu wykonywane też będą prace przy instalacji wodno- kanalizacyjnej. To w związku z tym, że podczas jednych z większych opadów deszczu w lipcu, doszło do zalania w pomieszczeń znajdujących się w piwnicy, a także zaczęły podmakać fundamenty. Budynek  cały czas „pracuje”, to dlatego, że znajduje się tuż przy obwodnicy i cały czas jest narażony na wstrząsy. Dlatego też fundamenty zostaną częściowo odkopane i zabezpieczone.  Zostanie też przeniesiona łazienka dla osób niepełnosprawnych tak, by niepełnosprawni mieszkańcy hostelu mieli do niej bezpośredni dostęp nie musieli przechodzić przez korytarz, na którym czekają klienci.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021