W Stalowej Woli

Remont poprawi funkcjonowanie SOWiIK-u

Remont poprawi funkcjonowanie SOWiIK-u

Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej przy ul. Polnej przejedzie remont, który ma poprawić funkcjonowanie tej placówki. Miasto ogłosiło przetarg na tę inwestycję. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Jest to ośrodek, który zajmuje się udzielaniem szeroko pojętej pomocy psychologicznej, terapią indywidualną i rodzinną. Trafiają tu m. in. osoby dotknięte przemocą, ale też i takie, które nie potrafią sobie poradzić w codziennym życiu, w relacjach rodzinnych. Ośrodek prowadzi też całodobowy hostel, w którym schronienie znajdują osoby, które z różnych powodów nie mogą wrócić do swoich domów, czy to z powodu przemocy domowej, czy też dlatego, że straciły dach nad głową np. podczas pożaru.

W związku z całodobową pracą placówki, potrzebne było wydzielenie pomieszczenia, w którym przechowywane są dokumenty z danymi osobowymi, do których dostęp mogą mieć tylko uprawnieni pracownicy zgodnie z polityką bezpieczeństwa w tym zakresie, stworzoną jeszcze przez poprzednią dyrektor Marię Dekert.

Konieczne zatem było wydzielenie pomieszczenia archiwum. Jesteśmy instytucją, która ma wrażliwe dane osobowe i musimy dbać o to, by dostęp do nich nie miały osoby, które nie są do tego uprawnione. Akta obecnie znajdują się w pokoju, który jest ogólnie dostępny, dlatego też np. opiekunki, które pracują na 2 i 3 zmianie, muszą czekać na innych pracowników, by mieć dostęp do tego pokoju. W związku z tym remontem powstała możliwość wydzielenia dodatkowego pomieszczenia ze świetlicy – wyjaśnia Katarzyna Rogala, dyrektor SOWiIK-u.

Dodaje, że z pomocy ośrodka korzysta coraz więcej osób, zatem nowe pomieszczenie będzie wykorzystywane do codziennej pracy z klientami.  Ponadto w ramach remontu wykonywane też będą prace przy instalacji wodno- kanalizacyjnej. To w związku z tym, że podczas jednych z większych opadów deszczu w lipcu, doszło do zalania w pomieszczeń znajdujących się w piwnicy, a także zaczęły podmakać fundamenty. Budynek  cały czas „pracuje”, to dlatego, że znajduje się tuż przy obwodnicy i cały czas jest narażony na wstrząsy. Dlatego też fundamenty zostaną częściowo odkopane i zabezpieczone.  Zostanie też przeniesiona łazienka dla osób niepełnosprawnych tak, by niepełnosprawni mieszkańcy hostelu mieli do niej bezpośredni dostęp nie musieli przechodzić przez korytarz, na którym czekają klienci.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021