W Stalowej Woli

Rewolucja budowlana na dworcu w Rozwadowie

Rewolucja budowlana na dworcu w Rozwadowie

Trwa przebudowa peronów na dworcu kolejowym w Stalowej Woli – Rozwadowie. Inwestycja ta ma na celu nie tylko poprawę komfortu i bezpieczeństwa podróżnych, ale także podniesienie estetyki tego miejsca i dostosowanie go do obowiązujących standardów.  

20170821_093740

Dwa perony zostaną całkowicie przebudowane, natomiast  peron 1, który jest przy budynku dworca będzie tylko kosmetycznie poprawiony. Przy pozostałych dwóch, czyli 2 i 3 główne prace będą polegały na podwyższeniu, dzięki czemu wsiadanie i wysiadanie z pociągu będzie wygodniejsze. Obecnie perony mają wysokość 35 cm, a po przebudowaniu zostaną podniesione do 76 cm od poziomu szyny.

Ponadto długość peronów zostanie skrócona i będzie nowa nawierzchnia. Zostaną też postawione nowe wiaty przystankowe dla podróżnych, takie, które już są na stacji Stalowa Wola – Centrum. Cała infrastruktura pasażerska będzie nowa. Po modernizacji dojście na perony będzie tylko od jednej strony, przy toaletach, a nie jak obecnie z dwóch. Ponadto zostanie przebudowany także układ torowy. Wszystko zostanie wykonane  zgodnie z obowiązującymi  standardami.

20170821_093756

Zakończenie prac jest planowane w połowie przyszłego roku. Także do tego czasu podróżni muszą liczyć się z utrudnieniami.

Jeśli zaś chodzi o peron pierwszy, to nie będą prowadzone większe prace ze względu na to, że kolej planuje przebudowę budynku dworca. W marcu tego roku, podczas spotkania z mieszkańcami osiedla Rozwadów, przedstawiciele kolei mówili o tym, że rozwadowski dworzec jest w pierwszej grupie na liście inwestycji dworcowych na lata  2016 – 2023. Projekt zakłada modernizację budynku dworca, budowę miejsc postojowych i powiązania ich z układem funkcjonalno-przestrzennym stacji.  Pełny zakres modernizacji będzie ustalany na etapie prac projektowych.

Zgodnie z harmonogramem projektanta ma być wybrany w tym roku, do połowy przyszłego mają trwać prace projektowe, zaś w 2019 roku będą prowadzone prace budowlane i w tym roku także obiekt ma zostać oddany do użytku. Nie będzie to tylko sam remont, ale także modernizacja, czyli przystosowanie budynku dworca do obecnych potrzeb, czyli powstaną miejsca postojowe, a także centrum przesiadkowe.

Joanna Piechuta

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021

Główne wejście do Urzędu Miasta zamknięte z powodu remontu schodów

stw24.pl10 września 2021

Narodowe Czytanie po raz 10

stw24.pl8 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Ruszył Kiermasz Taniej Książki

stw24.pl7 września 2021

Norwegowie z wizytą w Stalowej Woli

stw24.pl7 września 2021