W Stalowej Woli

Rewolucja śmietnikowa w mieście

Rewolucja śmietnikowa w mieście

W przyszłym roku na terenie Stalowej Woli pergole śmietnikowe znacznie zmienią swój wygląd. Obecnie Miejski Zakład Budynków rozpoczął modernizację części tych obiektów za które odpowiada, a w przyszłym roku ma to robić miasto.

W przyszłorocznym budżecie miasta mają być zarezerwowane pieniądze na budowę lub remont nowych pergoli śmietnikowych. Ile tych obiektów zostanie zmodernizowanych tego jeszcze nie wiadomo, to będzie uzależnione od wysokości dofinansowania. Bo o ile na same pergole miasto musi wygospodarować samo fundusze, to już na część związaną z selektywną zbiórką odpadów i zagospodarowaniem terenu przy tych pojemnikach może otrzymać dofinansowanie.

Pergole mają być ujednolicone, ma być przy nich informacja dot. m.in. tego, kto jest za nie odpowiedzialny, kiedy są wywożone odpady, a także jak należy je segregować. Niewykluczone też że pojemniki na szkło plastyk, papier będą mieć jakiś ciekawy wygląda.

Szczególnie istotne jest uporządkowanie i utwardzenie terenu przy pojemnikach do selektywnej zbiórki, które są już poza obrębem pergoli. Obecnie, w niektórych miejscach nie wyglądają one najestetyczniej.

Warto jeszcze wspomnieć, że MZB planuje do połowy przyszłego roku zmodernizować i zamknąć około 50 pergoli, obecnie jest to już 17. Miejsca te mają określony standard, wyglądają etycznie i przede wszystkim są zamykane, co eliminuje proceder podrzucania odpadów.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Wycieczka autobusowa – „Bliskie spotkania z architekturą”

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Onko Tour – Rowerem po zdrowie

stw24.pl28 lipca 2021

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

stw24.pl23 lipca 2021

Będzie remont sali sportowej przy CEZ w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021