Fotorelacje

Rodzinny piknik ,,Wakacje – czas start !”

Rodzinny piknik ,,Wakacje – czas start !”

29 czerwca 2021 r. na boisku Szkoły Katolickiej w Stalowej Woli odbył się wakacyjny piknik pn. ,,Rodzinny Piknik – wakacje czas start!”. Piknik został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli w ramach pracy ze społecznością lokalną.

Patronat nad wakacyjnym piknikiem objął Prezydent Miasta Stalowej Woli – Pan Lucjusz Nadbereżny oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli Pan Stanisław Sobieraj.

Piknik odbył się na placu i boisku Szkoły Katolickiej w Stalowej Woli, która jest współorganizatorem imprezy. Kluczową rolę w organizacji imprezy pełnią mieszkańcy tej części Osiedla, wolontariusze oraz społeczność Klubu ,,Wesoła Gromadka”.

Dzięki zaangażowaniu wielu instytucji udało się zorganizować mnóstwo atrakcji. Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna zorganizowały stoiska z konkursami dla dzieci, Ochotnicza Straż Pożarna w Stalowej Woli zapewniła atrakcje dla najmłodszych m.in. zawody sportowe z nagrodami, strażackie studio tatuażu. Nie zabrakło również słodkości w postaci waty cukrowej rozdawanej przez druhny. Wolontariusze z ,,Klubu Wolontariusza” poprowadzili zabawy ruchowe dla najmłodszych, malowali buźki, skręcali balony. W organizację Pikniku włączyli się również wolontariusze ze Stowarzyszenia Centrum Aktywności Społecznej ,,Spectrum” w Stalowej Woli przygotowując koło fortuny z nagrodami dla każdego uczestniczącego w zabawie . W organizację imprezy włączyli się również PSB Mrówka Stalowa Wola oraz Garmond Press Sp.z o.o. w Stalowej Woli. Podczas Pikniku odbył się konkurs na Króla Strzelców, oraz mecz towarzyski w dwa ognie skierowany do najmłodszych uczestników imprezy. Nagrody w konkurencjach sportowych zostały ufundowane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli – Pana Stanisława Sobieraja. Ponadto podczas pikniku można było bezpłatnie poczęstować się kiełbaskami z grilla, które serwowali uczestnicy i sympatycy Klubu Wesoła Gromadka.

Impreza miała charakter integracyjny i jednocześnie wpłynęła na wzrost aktywności mieszkańców oraz przedstawicieli lokalnych instytucji, organizacji pozarządowych i biznesu.

Radość dzieci oraz wielkie zaangażowanie społeczności lokalnej z pewnością zaowocuje przy organizacji kolejnych inicjatyw na rzecz swojego otoczenia.

piknik mops2021

Źródło MOPS

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

“Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

“Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

stw24.pl24 marca 2020

Koronowirus-kolejna ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

stw24.pl20 marca 2020

W niedzielę transmisja mszy z Klasztoru Kapucynów

stw24.pl13 marca 2020