W Stalowej Woli

Rodziny wielodzietne otrzymają 70-metrowe mieszkania

Rodziny wielodzietne otrzymają 70-metrowe mieszkania

Ruszyły pierwsze prace związane z budową bloków komunalnych przy ul. Orzeszkowej w Stalowej Woli. Miasto wystosowało zapytanie ofertowe na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej tych obiektów. Koncepcja – w dwóch wariantach, ma być przedstawiona do końca września, a następnie zostanie zlecony projekt techniczny.

Jak zaznacza Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, miasto zlecając koncepcję zwróciło uwagę na to, by w blokach były także duże – 70 metrowe mieszkania dla rodzin wielodzietnych, a także, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Tak wewnątrz mieszkania jak i w środku. Bloki maja być jak najbardziej funkcjonalne. Będą budowane w tzw. systemie deweloperskim zamkniętym. Oznacza, to że przyszli lokatorzy będą sami musieli wykańczać swoje mieszkania, nie będzie tam m. in. posadzek czy wykończonych ścian.

Przypomnijmy, budowę bloków komunalnych, zapowiadał już w swojej kampanii wyborczej obecny prezydent. W sumie mają powstać 3 obiekty. W tegorocznym budżecie miasta na tę inwestycje zostało zarezerwowane 200 tysięcy złotych.
Lokalizacja nie jest przypadkowa, bowiem w tym miejscu budownictwo takie jest uwzględnione w planie zagospodarowania przestrzennego. Dlatego inwestycję można tu najtaniej i najszybciej wykonać.
O tym, kto będzie mógł otrzymać takie mieszkanie zdecyduje Rada Miasta uchwalając program, który szczegółowo będzie określał warunki przyznawania lokali.

8 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nowa lokalizacja Rozwadowskiego Targu Staroci

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

Sprzęt dla szpitala od Gminy Ulanów

stw24.pl12 maja 2021

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021