W powiecie

Rowerową autostradą pojedziemy nad morze

Rowerową autostradą pojedziemy nad morze

W gminie Radomyśl nad Sanem rozpoczęła się inwestycja w ramach projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej”. Część tej gminy została wpisana do tego szlaku rowerowego, który ma biec aż nad morze. Ścieżka ma być gotowa już w końcem października.To doskonała informacja dla tych, którzy lubią wycieczki rowerowe, bowiem będzie można bezpiecznie podróżować w tej części powiatu stalowowolskiego. Szlak jest tak wytyczony, że w niektórych miejscach są budowane nowe ścieżki, ale też wykorzystane już istniejące. Ponadto drogi gminne równie zostały w tym ujęte. Jednakże wzdłuż tych dróg nie będzie budowanych ścieżek.

Trasa będzie biec od Musikowa przez Rzeczycę Długą wzdłuż wyremontowanej drogi wojewódzkiej Stalowa Wola – Olbięcin. W Rzeczycy Okrągłej skręci do drogi gminnej w kierunku Kępy Rzeczyckiej. Na tym odcinku ruch jednośladów będzie się odbywał na zasadach ogólnych. Następnie trasa będzie wychodzić obok cmentarza w Woli Rzeczyckiej i wzdłuż drogi wojewódzkiej przez Żabno do Radomyśla. I na tym odcinku będzie budowana asfaltowa ścieżka u o szerokości 2,5m. Już w samym Radomyślu trasa przebiegnie od skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku mostu na Sanie. Od rynku ruch będzie się odbywał po istniejącej drodze powiatowej ze względu na brak miejsca na lokalizację trasy. Natomiast już od szkoły do mostu będzie budowana ścieżka. Ponadto przed budynkiem domu ludowego w Woli Rzeczyckiej oraz w Radomyślu nieopodal Dużego Rynku usytuowane będą dwa miejsca obsługi rowerzystów tzw. „MOR-y”.

Obecnie prace są prowadzone w Woli Rzeczyckiej i w Żabnie.

Koszt tej inwestycji to 3,5 mln zł, z czego gmina dokłada 300 tys. zł.

Swojego zadowolenia z tej inwestycji, nie ukrywa Jan Pyrkosz, wójt gminy Radomyśl nad Sanem. A jest to najdłuższy odcinek na północy Podkarpacia. Dodaje, że sam nieraz będzie korzystał z tej ścieżki. Inwestycja ta z pewnością podniesie walory turystyczne tej urokliwej gminy.

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Kończą się prace budowlane chodnika na ul. Krętej w Pysznicy

stw24.pl8 kwietnia 2021

Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci

stw24.pl8 kwietnia 2021

Stowarzyszenie PANDOZ realizuje budowę placu zabaw w Antoniowie

stw24.pl6 kwietnia 2021