W powiecie

Rowerową autostradą pojedziemy nad morze

Rowerową autostradą pojedziemy nad morze

W gminie Radomyśl nad Sanem rozpoczęła się inwestycja w ramach projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej”. Część tej gminy została wpisana do tego szlaku rowerowego, który ma biec aż nad morze. Ścieżka ma być gotowa już w końcem października.To doskonała informacja dla tych, którzy lubią wycieczki rowerowe, bowiem będzie można bezpiecznie podróżować w tej części powiatu stalowowolskiego. Szlak jest tak wytyczony, że w niektórych miejscach są budowane nowe ścieżki, ale też wykorzystane już istniejące. Ponadto drogi gminne równie zostały w tym ujęte. Jednakże wzdłuż tych dróg nie będzie budowanych ścieżek.

Trasa będzie biec od Musikowa przez Rzeczycę Długą wzdłuż wyremontowanej drogi wojewódzkiej Stalowa Wola – Olbięcin. W Rzeczycy Okrągłej skręci do drogi gminnej w kierunku Kępy Rzeczyckiej. Na tym odcinku ruch jednośladów będzie się odbywał na zasadach ogólnych. Następnie trasa będzie wychodzić obok cmentarza w Woli Rzeczyckiej i wzdłuż drogi wojewódzkiej przez Żabno do Radomyśla. I na tym odcinku będzie budowana asfaltowa ścieżka u o szerokości 2,5m. Już w samym Radomyślu trasa przebiegnie od skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku mostu na Sanie. Od rynku ruch będzie się odbywał po istniejącej drodze powiatowej ze względu na brak miejsca na lokalizację trasy. Natomiast już od szkoły do mostu będzie budowana ścieżka. Ponadto przed budynkiem domu ludowego w Woli Rzeczyckiej oraz w Radomyślu nieopodal Dużego Rynku usytuowane będą dwa miejsca obsługi rowerzystów tzw. „MOR-y”.

Obecnie prace są prowadzone w Woli Rzeczyckiej i w Żabnie.

Koszt tej inwestycji to 3,5 mln zł, z czego gmina dokłada 300 tys. zł.

Swojego zadowolenia z tej inwestycji, nie ukrywa Jan Pyrkosz, wójt gminy Radomyśl nad Sanem. A jest to najdłuższy odcinek na północy Podkarpacia. Dodaje, że sam nieraz będzie korzystał z tej ścieżki. Inwestycja ta z pewnością podniesie walory turystyczne tej urokliwej gminy.

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Starosta przedstawił kadrze nową p.o. dyrektora szpitala

stw24.pl2 sierpnia 2021

Kontynuacja budowy chodnika w Chwałowicach

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

stw24.pl23 lipca 2021

Będzie remont sali sportowej przy CEZ w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021

Brzegi rzeki San połączone dwiema nitkami mostu powstającego w ramach budowy S19

stw24.pl20 lipca 2021