Fotorelacje

Rowerowe królestwo w powiecie

Rowerowe królestwo w powiecie

200 rowerzystów, 60 km i wspaniałe trasy dla cyklistów w naszym regionie. Już po raz 4. odbył się Rodzinny Powiatowy Rajd Rowerowy. Impreza ta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród miłośników dwóch kółek, a chętnych było dużo więcej niż miejsc. To świetna okazja by poznać i odkryć najbliższą okolicę.

Rajd rozpoczął się przed siedzibą starostwa, a następnie trasa biegła przez Pysznicę, Rudę Jastkowską, Maliniec, Gielnię, Goliszowiec, Jastkowice, Pysznicę, a kończyła się pod Centrum Handlowym VIVO! w Stalowej Woli. Peleton, ubrany w jednakowe koszulki rowerowe, bo taką otrzymał każdy uczestnik, wzbudzał zainteresowanie mieszkańców.

W połowie trasy rowerzyści mieli postój na leśnym parkingu przy rezerwacie Łęka w miejscowości Bania. Tu był poczęstunek i konkursy. Mirosław Mach, nadleśniczy Nadleśnictwa Kraśnik oraz przewodniczący Rady Miasta Zaklików przybliżył walory przyrodnicze tego terenu, zaś Marek Ujda, lekarz kardiolog i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego mówił o walorach zdrowotnych jazdy na rowerze.
– Jestem bardzo zadowolony, 200 osób wystartowało i szczęśliwie dotarło do mety. Trasa była bardzo dobra, 40 km po asfalcie i 20 km po drogach szutrowych i gruntowych, w zasadzie z dala od miasta, głównych dróg. Powiat stalowowolski jest bardzo atrakcyjny do uprawiania turystyki rowerowej. Myślę, że wiele osób nie docenia tego, jakie mamy wielkie bogactwo, jeśli chodzi o trasy rowerowe, chociażby Green Velo, które jest wielką rzeczą. Ostatnio kolega zorganizował objazd tego szlaku Green Velo po całym Podkarpaciu, przejechali prawie 600 km i mówią, że najlepiej ta trasa jest przygotowana w powiecie stalowowolskim, nigdzie nie są tak dobrze wykonane te ścieżki jak u nas. Ponadto mamy wspaniałe lasy, gdzie jest mnóstwo dróg zrobionych przez nadleśnictwo. Nic tylko jeździć – zachęca Tomasz Wosk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w stalowowolskim starostwie, który odpowiadał za organizację rajdu.

Meta była pod Centrum Handlowym VIVO!, gdzie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Joanna Piechuta

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

“Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

“Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

stw24.pl24 marca 2020

Koronowirus-kolejna ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

stw24.pl20 marca 2020

W niedzielę transmisja mszy z Klasztoru Kapucynów

stw24.pl13 marca 2020