W Stalowej Woli

Rowery miejskie znów w Stalowej Woli

Rowery miejskie znów w Stalowej Woli

Od północy mieszkańcy Stalowej Woli mogą korzystać z miejskich rowerów. W tym roku zwiększono liczbę stacji do 10, a także liczbę jednośladów do 100. To jednak nie koniec nowości, bo teraz można wypożyczyć nie tylko zwykły rower, ale także rowerek dziecięcy, z fotelikiem dziecięcym, z gondolą lub tandem.

Program realizuje Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli, zaś operatorem systemu jest firma Nextbike Polska. Rowery miejskie są kontynuacją programu pilotażowego, w którym Stalowa Wola uczestniczyła rok temu.
-Konsekwentnie budujemy miasto, które stawia na nowoczesność, które stawia na podejście przyjazne dla środowiska, przyjazne dla mieszkańców. Ale również miasto, które nie ma kompleksów, które stwarza takie same możliwość dla swoich mieszkańców, dla gości, jakie są w największych stolicach europejskich. System roweru miejskiego w Stalowej Woli jest obsługiwany za pośrednictwem kluczowej dla miasta spółki, jaką jest Miejski Zakład Komunalny – mówił Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Dodał, że miasto stawia na promocję rodziny i dlatego w tym roku mieszkańcy mogą skorzystać z nowości rowerowych, jak rower cargo, rowerek dla maluchów, rower z fotelikiem dziecięcym czy tandem.
-Zapraszam do korzystania z systemu rowerów miejskich. Mamy 10 stacji, dwie są bardzo od siebie oddalone, to Rozwadów i Hutnik. Rowery mają uzupełniać nasz system transportu miejskiego. Za chwilę miasto kupuje nowe autobusy elektryczne i chcemy promować nisko emisyjną jazdę po naszym mieście. Żeby mieszkańcy przesiadali się z autobusu na rower, z roweru na autobus i zostawili swoje samochody pod domem – mówiła Anna Pasztaleniec, prezes MZK w Stalowej Woli.

Stacje rowerowe znajdują się: przy ul. 1-go Sierpnia (obok MDK), przy ul. Staszica (obok sklepu Wzorcowy), na rozwadowskim rynku, przy al. Jana Pawła II (Górka), na ul. KEN (przy rondzie), przy ul. Okulickiego (Hala Targowa), przy ul. Hutniczej (MOSiR), na os. Hutnik, przy ul. Siedlanowskiego i przy ul. Czarnieckiego. Rowerki dziecięcy można wypożyczyć i oddać tylko w jednej stacji, przy Miejskim Domu Kultury.
-Jesteśmy w Stalowej Woli już 2 rok. Bardzo się cieszymy, że po programie pilotażowym samorząd zdecydował się kontynuować z nami współpracę. W Stalowej Woli oddajemy to co mamy najlepsze – mówił Marek Pogorzelski, rzecznik firmy Nextbike Polska.

W Stalowej Woli w systemie roweru miejskiego zarejestrowanych jest 3 tys. mieszkańców, firma odnotowała blisko 6 tys. wypożyczeń rowerów w 2016 roku.
-W tym roku ponieważ system jest dwa razy większy liczymy, że tych wypożyczeń nie będzie 2 razy więcej, tylko kilkakrotnie więcej. Każda nowa stacja, każde nowe miejsce, w którym rower można pobrać, zwiększa praktyczność i użyteczność tego rozwiązania dla mieszkańców – mówił Marek Pogorzelski.

W tym roku przez pierwsze 20 minut mieszkańcy mogą korzystać z roweru bezpłatnie. Cennik się nie zmienił od 2016 roku, godzina jazdy kosztuje 1 zł, dwie godziny 2 zł, 3 godziny 3 zł. Ci, którzy jeszcze nie korzystali z systemu, aby wypożyczyć rower muszą wypełnić formularz rejestracyjny na stronie www.StalowaWolaMiastoRowerow.pl, zaakceptować regulamin i dokonać opłaty inicjalnej w wysokości 10 zł.

Małgorzata Petecka

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. ehh

    20 kwietnia 2017 at 20:03

    Ciekawe ile pieniędzy z budżetu na to idzie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Na lotnisko w Jasionce wróciły połączenia międzynarodowe!

stw24.pl1 lipca 2020

Huta Stalowa Wola wzięła udział w #GaszynChallenge -VIDEO

stw24.pl1 lipca 2020

Plenerowe spotkanie z Renatą Piątkowską

stw24.pl1 lipca 2020

Jarmark Jagielloński 2020 w dniach 4-5 lipca w Sandomierzu

stw24.pl1 lipca 2020

Bądź czujny ! Oszuści nie mają wakacji

stw24.pl1 lipca 2020

Laureaci konkursu literackiego ogłoszonego przez MBP

stw24.pl30 czerwca 2020

Zuzanna Kuziora w konkursie Talentów Polskiego Radia Dzieciom

stw24.pl30 czerwca 2020

Nowa pula kodów do serwisu Legimi do odebrania w MBP

stw24.pl30 czerwca 2020

XXII Turnieju Siatkówki Plażowej Amatorów

stw24.pl29 czerwca 2020