W Stalowej Woli

Rozbieranie symbolu

Rozbieranie symbolu

Za kilka dni nie będzie budynku, który przez przeszło trzy dekady szpecił centrum miasta. „Szkieletor” jest rozbierany. Na jego miejscu w przyszłym roku będzie parking. W tym roku dach nad głową straciło kilkoro bezdomnych. Wybrali sobie inne lokale.

Pustostan – tak oficjalnie występuje w dokumentacji dom bez okien i drzwi – był symbolem handlowej części miasta. W planach miał być galerią z częścią i sceną dla artystów. Właścicielowi z planów niewiele wyszło. Miejsce artystów zajęli bezdomni, którzy mieli dość oryginalną noclegownię w najatrakcyjniejszej części Stalowej Woli. Nie szanowali jej, o czym dowodzą dość częste pożary ostatnimi czasy. To się skończyło. We wtorek strażacy asystowali ekipie rozbiórkowej. Wcześniej „lokatorzy” zostali poproszeni o opuszczenie lokalu nielegalnie zajmowanego. Tylko jeden zdecydował się na przejście do Schroniska Br. Alberta. Inni wybrali miejsca w mniej atrakcyjniejszych dzielnicach miasta.

Włodarzowi Stalowej Woli nie udało się porozumieć z właścicielem nieruchomości. Jej wartość została oszacowana przez biegłego, jednak dla właściciela jest ona za niska. Sprawa trafi do sądu, ale miasto jest przygotowane na rozstrzygnięcia Temidy. Wartość odszkodowań według magistratu ma się zamknąć w 1,5 mln. zł.

W ub. tygodniu prezydent Lucjusz Nadbereżny w asyście ważniejszych urzędników magistratu spotkał się z osobami handlującymi na terenie targowiska przy ul. Okulickiego. Padły szczegóły inwestycji, która ma przybliżyć jedno z większych targowisk na Podkarpaciu do wymogów XXI w. Takim wymogiem będzie m.in. droga, która przede wszystkim spełniać będzie rolę arterii ewentualnej szybkiej ewakuacji. Jej budowa rozpocznie się od ul. Okulickiego – odcinek między halą targową i księgarnią – po czym drogowcy zajmą część za halą targową, ze wspomnianym wcześniej budynkiem o niechlubnej nazwie. Droga będzie wiodła tuż obok budowanej nowej hali targowej. Przez czas budowy handlujący towar będą dowozić tymczasową drogą od strony torów. Sosny na placu targowym nie zostaną wycięte. Zniknie za to publiczny szalet. Toalety dla płci obojga będą w nowej hali targowej. Prawdopodobnie będą też w dalszej części targowiska, bowiem wymagają tego normy sanitarne. To jednak za kilka miesięcy. Podstawowy etap przebudowy miejskiego targowiska ma się zakończyć w sierpniu przyszłego roku.

Marcin Swobodny 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021