W Stalowej Woli

Rozgrodzenie Huty być może już na początku roku

Rozgrodzenie Huty być może już na początku roku

Ponad 200 tys. zł ma kosztować miasto remont dróg na terenie tzw. dawnej Huty w Stalowej Woli. Jeśli wszystkie formalności zostaną dopełnione, co obecnie się odbywa, to przejęcie tej infrastruktury nastąpi na początku przyszłego roku i przedsiębiorcy będą mogli korzystać z niej bezpłatnie.

Przypomnijmy, w lipcu radni miejscy podjęli decyzję o przejęciu 8 działek, na których leżą drogi dojazdowe oraz o przejęciu budynku Dyrekcji Naczelnej Huty.
– Podjęliśmy bardzo trudny, ale niezbędny proces jakim jest rozgrodzenie terenów Huty. To proces, który od lat był wyczekiwany przez  przedsiębiorców prowadzących tam działalność gospodarczą. Ci przedsiębiorcy każdego roku płacą od kilkunastu do kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych, kosztów utrzymania, tego, że znajdują się za zamkniętym  ogrodzeniem.  Nie może być tak, że przedsiębiorcy, którzy od lat  zatrudniają niemałą liczbę osób, płacą podatki, są jeszcze dodatkowo obciążani za wjazd, wyjazd i korzystanie z tej infrastruktury. To jest podwójne opodatkowanie, całkowicie nieuzasadnione. Pomimo, że jest to koszt dla miasta, to jest to wyraz sprawiedliwości  i odpowiedzialności za tych przedsiębiorców – mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny. Zaznacza, że pomimo, że jest to proces bardzo trudny, jednocześnie kosztowny, bo konieczne jest dostosowanie infrastruktury do standardów, które obowiązują w mieście, to jest to proces niezbędny. Także z tego powodu, by te firmy mogły się rozwijać, dalej zatrudniać pracowników i funkcjonować w normalnych warunkach.

Jak zaznacza włodarz, miasto jest do tego procesu przygotowane. Radni wyrazili zgodę na przejęcie i zobowiązania z tego wynikające. W najbliższym czasie mają zapaść wszystkie zgody korporacyjne, jest już pierwsza decyzja po stronie rady nadzorczej HSW. Prezydent zapewnia, że jeśli te wszystkie formalności zostaną dopełnione, to będzie chciał, by teren ten został jak najszybciej rozgrodzony. – Jeśli to będzie w mojej dyspozycji, to nie będzie żadnego zbędnego okresu. Konieczne będzie jednak zrobienie inwentaryzacji terenu, jeśli chodzi o drogi, będziemy  sprawdzać oznakowanie, tak, aby było tam bezpiecznie. Mamy przygotowany plan, będzie to odbywało się etapami.  Będę chciał jak najszybciej otworzyć te drogi dla ruchu, dla przedsiębiorców – mówi prezydent. Dodaje, że w budżecie miasta na przyszły rok zostało zaplanowane ponad 200 tys. zł. na remonty tych dróg. Ponadto firma Enesta w ostatnich latach zrobiła przezbrojenia swojej sieci, w niektórych miejscach przeniosła ją z pasa drogowego.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021