W Stalowej Woli

Rozgrodzenie Huty być może już na początku roku

Rozgrodzenie Huty być może już na początku roku

Ponad 200 tys. zł ma kosztować miasto remont dróg na terenie tzw. dawnej Huty w Stalowej Woli. Jeśli wszystkie formalności zostaną dopełnione, co obecnie się odbywa, to przejęcie tej infrastruktury nastąpi na początku przyszłego roku i przedsiębiorcy będą mogli korzystać z niej bezpłatnie.

Przypomnijmy, w lipcu radni miejscy podjęli decyzję o przejęciu 8 działek, na których leżą drogi dojazdowe oraz o przejęciu budynku Dyrekcji Naczelnej Huty.
– Podjęliśmy bardzo trudny, ale niezbędny proces jakim jest rozgrodzenie terenów Huty. To proces, który od lat był wyczekiwany przez  przedsiębiorców prowadzących tam działalność gospodarczą. Ci przedsiębiorcy każdego roku płacą od kilkunastu do kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych, kosztów utrzymania, tego, że znajdują się za zamkniętym  ogrodzeniem.  Nie może być tak, że przedsiębiorcy, którzy od lat  zatrudniają niemałą liczbę osób, płacą podatki, są jeszcze dodatkowo obciążani za wjazd, wyjazd i korzystanie z tej infrastruktury. To jest podwójne opodatkowanie, całkowicie nieuzasadnione. Pomimo, że jest to koszt dla miasta, to jest to wyraz sprawiedliwości  i odpowiedzialności za tych przedsiębiorców – mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny. Zaznacza, że pomimo, że jest to proces bardzo trudny, jednocześnie kosztowny, bo konieczne jest dostosowanie infrastruktury do standardów, które obowiązują w mieście, to jest to proces niezbędny. Także z tego powodu, by te firmy mogły się rozwijać, dalej zatrudniać pracowników i funkcjonować w normalnych warunkach.

Jak zaznacza włodarz, miasto jest do tego procesu przygotowane. Radni wyrazili zgodę na przejęcie i zobowiązania z tego wynikające. W najbliższym czasie mają zapaść wszystkie zgody korporacyjne, jest już pierwsza decyzja po stronie rady nadzorczej HSW. Prezydent zapewnia, że jeśli te wszystkie formalności zostaną dopełnione, to będzie chciał, by teren ten został jak najszybciej rozgrodzony. – Jeśli to będzie w mojej dyspozycji, to nie będzie żadnego zbędnego okresu. Konieczne będzie jednak zrobienie inwentaryzacji terenu, jeśli chodzi o drogi, będziemy  sprawdzać oznakowanie, tak, aby było tam bezpiecznie. Mamy przygotowany plan, będzie to odbywało się etapami.  Będę chciał jak najszybciej otworzyć te drogi dla ruchu, dla przedsiębiorców – mówi prezydent. Dodaje, że w budżecie miasta na przyszły rok zostało zaplanowane ponad 200 tys. zł. na remonty tych dróg. Ponadto firma Enesta w ostatnich latach zrobiła przezbrojenia swojej sieci, w niektórych miejscach przeniosła ją z pasa drogowego.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021