W Stalowej Woli

“Rozgrodzeniu” terenów za bramami HSW

“Rozgrodzeniu” terenów za bramami HSW

Z inicjatywy prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego, poprzedzonej wnioskami zainteresowanych przedsiębiorstw i związkowców z HSW doszło 17 czerwca do ważnego i ciekawego wydarzenia. Prezydent Lucjusz Nadbereżny i przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber spotkali się ze ścisłym kierownictwem HSW S.A. oraz przedsiębiorstw zlokalizowanych na terenie HSW by po raz pierwszy w tak szerokim gronie omówić kwestię przejęcia przez miasto wewnętrznych ulic i traktów drogowych HSW.

rozgrodzenie

Zainteresowani są tym zarówno HSW S.A., jak też liczni przedsiębiorcy. Narzekają oni na niemały dyskomfort związany z dojazdem i wyjazdem z ich firm – dotyczy to kontroli i opłat wnoszonych na bramach. Z kolei HSW, do czasu całkowitego przeniesienia się na tereny zgrupowane wokół CPW jest zmuszona do wywiązywania się z założeń planu ochrony, narzucanej firmie z racji jej statusu firmy o szczególnym znaczeniu dla obronności państwa. Plan może być zmieniony tylko po przejęciu infrastruktury drogowej przez Gminę Stalowa Wola.

Wywołanie dyskusji samych zainteresowanych o tym problemie jest cenne i ważne. Jak stwierdził Prezydent Nadbereżny – rozwiązanie samego tematu przejęcia własności dróg przez miasto nie stanowi dla lokalnego samorządu żadnego problemu. Podobnie jak kwestia odpowiedzialności za bieżącą ich eksploatację (oczyszczanie, odśnieżanie etc.) Problemem jest natomiast bez wątpienia odpowiedzialność za remonty i inwestycje zarówno nawierzchni tych ulic, jak też skomplikowanej i „wiekowej” technicznej infrastruktury ulokowanej pod drogami. Tegoroczny budżet Stalowej Woli nie przewiduje  nakładów na finansowanie prac remontowo-modernizacyjnych związanych z tą infrastrukturą. W latach następnych pozyskanie środków na ten cel  także będzie trudne.

Ciekawa dyskusja o różnych aspektach tej sprawy, także terenowo-prawnych  zakończyła się powołaniem wąskiego zespołu reprezentującego wszystkie strony, zainteresowane jego rozwiązaniem (HSW, przedsiębiorstwa i Urząd Miasta). Wnioski wynikające z jego prac zostaną przedyskutowane ze wszystkimi „interesariuszami” rozwiązania tej kwestii.

 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

W terenie zabudowanym jechał 125 km/h

stw24.pl26 lutego 2021
stalowa wola

Konkurs na Dyrektora Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli

stw24.pl26 lutego 2021

Punkt pobrań wymazów typu drive-thru

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021

Uwaga na oszustów podających się za pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Kacper Piechniak nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola

stw24.pl18 lutego 2021

Sprzęt dla szpitala od amerykańskiego koncernu

stw24.pl18 lutego 2021

Toporna ofensywa.

stw24.pl17 lutego 2021