W Stalowej Woli

Rozpoczęła się budowa drogi łączącej ul. Solidarności z ul. COP

Rozpoczęła się budowa drogi łączącej ul. Solidarności z ul. COP

Miasto Stalowa Wola przystąpiło do jednej z najważniejszych inwestycji drogowych 2018 roku, która będzie kontynuowana w 2019 roku. – Budowa drogi łączącej ul. Solidarności z ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego jest zadaniem strategicznym, z punktu widzenia przebudowy dróg lokalnych, dla rozwoju gospodarczego oraz inicjowania nowych działań biznesowych na terenie Miasta Stalowej Woli – mówił Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli podczas zwołanej w środowe przedpołudnie konferencji prasowej.

Zadanie obejmuje przebudowę obecnej drogi na odcinku prawie 2,5 km. W ramach prac przeprowadzona zostanie rozbiórka starej drogi, powstanie nowa sieć infrastruktury technicznej i kanalizacja deszczowa, wybudowane będzie również nowe oświetlenie w technologii energooszczędnej led. Po jednej stronie drogi zaplanowano dwumetrowy chodnik, po drugiej asfaltową ścieżkę rowerową o szerokości 2,5 metra.

Remont podzielony został na dwa etapy. Pierwszy będzie obejmować prace od ul. Solidarności do skrzyżowania z firmą MISTA, które potrwają do końca 2018 roku. W ramach tego etapu prac wykonana zostanie cała sieć podziemna oraz oświetlenie. Powstanie również małe rondo, które umożliwi przejazd większym składom towarowym. Następna część prac rozpocznie się, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, początkiem 2019 roku, natomiast zakończenie zaplanowano na wrzesień. Całość zadania opiewa na kwotę 13 mln 379 tys. zł.

– W momencie, kiedy przejmowaliśmy drogi na hucie podkreśliliśmy, że nie chodzi wyłącznie o zlikwidowanie bram, lecz o realizację dużej inwestycji drogowej, która wprowadzi nową jakość i zasady bezpieczeństwa poruszania się po strefie, ale również zachęci do tego, aby w tej przestrzeni inwestować. W międzyczasie trwała budowa nowego układu komunikacyjnego, dlatego nie mogliśmy prowadzić tych zadań równocześnie, gdyż skończyłoby się to paraliżem komunikacyjnym w tak ważnej części miasta. Dlatego postanowiliśmy etapować działania – zaznaczył prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W miejscu budowanej drogi jeszcze początkiem 2017 roku znajdowały się bramy Huty Stalowa Wola, był to obszar zamknięty. Od marca 2017 roku władze Miasta Stalowej Woli podjęły kluczowe decyzje dotyczące przejęcia odpowiedzialności za drogi na terenie tzw. starej Huty Stalowa Wola. Celem tych działań było ożywienie gospodarcze oraz wprowadzenie nowych zasad funkcjonowania, by teren ten stał się bardziej atrakcyjny i dostępny dla nowych inwestycji.

P3070480-1024x768 P3070395

Źródło: UM Stalowa Wola 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Tomasz Solecki nowym prezesem „Stal” Stalowa Wola PSA

stw24.pl2 czerwca 2020

Starorzecze w Przyszowie nabiera ostatecznego kształtu

stw24.pl2 czerwca 2020

Wznowiona obsługa w Urzędzie Gminy w Pysznicy

stw24.pl2 czerwca 2020

Parking przy ul. Okulickiego oddany

stw24.pl2 czerwca 2020

Muzeum zaprasza na Rodzinne niedziele

stw24.pl2 czerwca 2020

Czwórmiasto może połączyć nowa linia kolejowa

stw24.pl1 czerwca 2020

Wróciły rowery miejskie

stw24.pl1 czerwca 2020

Dziś 1 czerwca Dzień Dziecka

stw24.pl1 czerwca 2020

Budowa kanalizacji w Kłyżowie

stw24.pl1 czerwca 2020