W Stalowej Woli

Rozpoczęła się walka przedwyborcza?

Rozpoczęła się walka przedwyborcza?

Posłanka PO Renata Butryn wystosowała oświadczenie, w którym zarzuca obecnej władzy Stalowej Woli m.in. to, że przypisuje sobie sukcesy poprzedników. Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie prezydenta Lucjusza Nadbereżnego i Rafała Webera, przewodniczącego Rady Miasta, kandydata na posła z ramienia PiS w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Lucjusz Nadbereżny: – Zajmuję się pracę na rzecz miasta, a nie kampanią wyborczą pani poseł Renaty Butryn. Nie będę uczestniczył, ani komentował negatywnej kampanii pani poseł, która po raz kolejny, kosztem dobra spółek miejskich, przedsiębiorstw działających na terenie Stalowej Woli, które dają miejsca pracy, uprawia politykę. Wzywam, żeby kampania wyborcza do parlamentu nie odbywała się kosztem miasta, spółek miejskich.

Rafał Weber: – Nie wiem, czy pani poseł świadomie kłamie, czy też nie orientuje się w tym, co się dzieje się w mieście. Bo takie wrażenie można odnieść po przeczytaniu tego oświadczenia. To, co już w tej kadencji udało się zrealizować, to przede wszystkim obniżyć cenę za śmiecie, nie tylko dla mieszkańców, ale też dla przedsiębiorców. Jesteśmy miastem, w którym ta opłata jest chyba najniższa w kraju, więc jest się z czego cieszyć. Kolejna kwestia realizacji naszego programu, to trzymanie w ryzach finansów publicznych. Przyjęliśmy budżet bez deficytu, czyli utrzymaliśmy zadłużenie miasta na stałym poziomie, czego przez ostatnie kadencje Platformie Obywatelskiej, która współrządziła Stalową Wolą, nie udawało się.

Kadencja 2010 – 2014, w której PO współrządziła, to kadencja pogłębienia wzrostu zadłużenia Stalowej Woli do 72 mln zł. My to zadłużenie zahamowaliśmy. Poprzedni prezydent Andrzej Szlęzak chciał wziąć kolejne 2,5 mln zł kredytu na 2015 r. My z tego zrezygnowaliśmy, aby przygotować miasto do kolejnej perspektywy unijnej i mieć możliwość sięgania po środki zewnętrzne. Przypominam, że budżet na 2015 rok uchwalony przez nową radę miejską, po delikatnych zmianach obecnego prezydenta, to budżet bez planowanego deficytu, po raz pierwszy od 10 lat.

Spełniliśmy również naszą obietnicę wyborczą związaną ze zrównaniem etatów i wynagrodzeń pracownikom niepedagogicznym w przedszkolach i szkołach. Przypominam sobie jedną z pierwszych konferencji prasowych, na której pani poseł Renata Butryn mówiła, że będzie pilnowała tej kwestii. Chciałbym poinformować panią poseł, że zrobiliśmy to. W budżecie na 2015 rok wyrównanie etatów i wynagrodzeń dla tych pracowników jest zapisane, także to chcę pani poseł bardzo głośno powiedzieć.

Jeżeli pani poseł mówi, że z Urzędu Marszałkowskiego nie spłynęło nic na inwestycje w Stalowej Woli, to chciałem przypomnieć, że dostaliśmy wsparcie od marszałka na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1. Miasto również uzyskało wsparcie z innej jednostki podległej pod województwo, z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, na zakup samochodu dla OSP. Jak widać wsparcie otrzymujemy. Także ten argument jest chybiony, więc albo pani poseł celowo kłamie i chce wprowadzić opinię publiczną w błąd, albo tego nie wie.

Jeżeli chodzi o kwestię zbrojeniowe w HSW to jest to kwestia bardzo delikatna i nie będę jej wykorzystywał do uprawiania kampanii wyborczej.

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021