kultura i rozrywka

Rozpocznij przygodę z RAP-em

Rozpocznij przygodę z RAP-em

RAP WARSZTATY
22-26 sierpnia 2016

Tegoroczne lato zakończy się mocnym muzycznym akcentem. Oprócz warsztatów instrumentalnych i wokalnych, które na stałe już zagościły w Miejskim Domu Kultury, zapraszamy również chętnych w wieku od 10 lat na warsztaty rapu. W programie: pisanie tekstów oraz beatmaking (tworzenie podkładów muzycznych). Wszyscy uczestnicy rap warsztatów wystąpią także we wspólnie przygotowanym teledysku.

Dla kogo są warsztaty? Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rapem i dla tych, którzy już tworzą, ale chcą udoskonalić swój muzyczny warsztat.
Zajęcia poprowadzi grupa profesjonalnych instruktorów z warszawskiej grupy Warsztaty Hip Hop, która realizuje działania z wykorzystaniem takich narzędzi jak rap, DJ-ing, taniec, graffiti, beatbox, street-art, produkcja muzyczna i realizacja dźwięku.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy przyjmowane są pod adresem maciuch.anna@gmail.com lub pod telefonem 15-842-09-50.

To już trzecia edycja warsztatów rapu organizowanych przez Miejski Dom Kultury. W ubiegłym roku uczestnicy pracowali nad tekstami z Konradem Sceliną z zespołu Urban Foxes. Poznali różne techniki kreatywnego pisania piosenek. Pracowali nad rytmem, oddechem i emisją głosu. Zapoznali się również z zagadnieniami dotyczącymi nagrywania i montażu dźwięków. Zyskali szansę na nagranie powstałych piosenek w profesjonalnym studio muzycznym oraz stworzyli wspólny teledysk wysokiej jakości.

Teledyski obu grup warsztatowych można zobaczyć pod linkami:

https://www.youtube.com/watch?v=S7xcmsF4RxQ
https://www.youtube.com/watch?v=R8-1aMW4240

Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Infrastruktura domów kultury” udało się zakupić sprzęt do nagrywania utworów (zestaw studyjny, laptop, mikser, mikrofon dynamiczny, interfejs i kontroler dj’ski), dzięki czemu możliwe jest realizowanie zajęć warsztatowych przez cały rok.

źródło: MDK Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Wycieczka autobusowa – „Bliskie spotkania z architekturą”

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Onko Tour – Rowerem po zdrowie

stw24.pl28 lipca 2021

Stalowa Wola uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych

stw24.pl20 lipca 2021

Świetlica w Korabinie zyskuje nowy wygląd

stw24.pl17 lipca 2021