W Stalowej Woli

Rozpoczynają się utrudnienia na moście na Sanie

Rozpoczynają się utrudnienia na moście na Sanie

Jutro ruszają prace przy remoncie mostu na Sanie w Radomyślu nad Sanem. Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż w tym miejscu będzie wprowadzony ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Prace mają potrwać do połowy listopada.

Inwestycję tę, o którą Gmina Radomyśl nad Sanem starała się już od dawna, uda się w końcu zrealizować. Stan obiektu, który został oddany do użytku w 1985 roku, nie jest najlepszy, co wykazały ekspertyzy, które były przeprowadzone trzy lata temu. Wtedy zostały wykonane tylko najkonieczniejsze naprawy przy podporach.

Jak informuje Piotr Sliwiński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Stalowej Woli, został już przekazany wykonawcy plac budowy i dziś będzie wprowadzana nowa organizacja ruchu sterowana sygnalizacją świetlną. Już jurto mają się rozpocząć pierwsze prace rozbiórkowe. Będzie wykonane frezowanie, czyli zdjęcie warstwy asfaltu po jednej stronie mostu, a w następnych dniach kolejne planowane prace.
Most przesz cały okres trwania robót, czyli do połowy listopada, będzie przejezdny. To zostało zapisane w kontrakcie.  Jedynie mogą wystąpić kilkunastominutowe wstrzymania ruchu, przy newralgicznych pracach. Przedstawiony harmonogram robót przez wykonawcę zakłada, że powinien zmieścić się w umownym terminie. Prace wykonuje firma TRAKCJA PRKiI z Warszawy.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. W tym roku będzie robiona modernizacja płyty pomostu, nawierzchni jezdni, chodników, systemu odwodnienia, urządzeń dylatacyjnych oraz  balustrad i barier. Drugi etap, którego realizacja jest przewidziana w przyszłym roku, obejmuje modernizację elementów konstrukcyjnych.
Koszt tegorocznych prac to 2,87 mln zł. Część pieniędzy – 1,3 mln zł, Powiat Stalowowolski otrzymał z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w ramach środków rezerwy ogólnej. Natomiast całość ma kosztować 5,5 mln zł.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Rozwadowski Targ Staroci już w tę niedzielę

stw24.pl18 czerwca 2021

Uwaga! Ul. Popiełuszki trwają utrudnienia w ruchu dla wszystkich kierowców

stw24.pl17 czerwca 2021

Zarząd z absolutorium i dużymi planami inwestycyjnymi

stw24.pl17 czerwca 2021

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin chorych w szpitalu

stw24.pl17 czerwca 2021

Premiera filmu “Stalowa Wola miastem z piasku i serc”

stw24.pl17 czerwca 2021

Oficjalne otwarcie Rozwadowskiego „Sokoła”

stw24.pl16 czerwca 2021

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z Rozwadowską

stw24.pl15 czerwca 2021

32 Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków Pabianice – Stalowa Wola

stw24.pl15 czerwca 2021

Powalczą o mistrzostwo Polski w Stalowej Woli

stw24.pl15 czerwca 2021