W Stalowej Woli

Rozwadowska stacja PKP będzie centrum biznesowym ?

Rozwadowska stacja PKP będzie centrum biznesowym ?

Dworzec PKP w Rozwadowie ma mieć funkcję biznesową i gospodarczą – zapowiedział Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. Pierwsze kroki w tym kierunku zostały już zrobione.

Obecnie budynek i teren dworca PKP na os. Rozwadów w Stalowej Woli nie wygląda najlepiej. Niegdyś tętniąca życiem stacja, z roku na rok popada w coraz większą ruinę. Budynek praktycznie stoi pusty. Swoją siedzibę ma tu ponad 20-osobowa jednostka Straży Ochrony Kolei, ponadto niewielka część powierzchni obiektu użytkowana jest przez spółki kolejowe. Jeszcze trzy lata temu była kasa biletowa i funkcjonowała poczekalnia. Kasy były obsługiwane przez ajentów, czyli prywatne osoby, z przyczyn ekonomicznych wypowiedzieli oni umowy.

IMG_7286

Być może miejsce to jeszcze odżyje. Miasto chce przejąć dworzec w jak najbardziej korzystnej formie, tak aby do tego nie dopłacało, np. jako darowizna czy komunalizacja za przysłowiową złotówkę. – Tak jak w innych miastach się to odbywało i mam nadzieję, że tutaj nie będzie inaczej – mówi prezydent Nadbereżny. Ma już plany, co do wykorzystania tego obiektu, jednakże wszystko jest uzależnione od tego po jakie środki będzie można sięgać w ramach nowej perspektywy finansowej. Wtedy dokładnie będzie można okreslić plan.

– Chciałbym żeby ten dworzec nadał nową funkcję dla Rozwadowa – biznesową, przedsiębiorczą. By to miejsce było impulsem rozwoju gospodarczego dla przedsiębiorców, by dawało chleb mieszkańcom. Aby to osiedle nie było kojarzone tylko i wyłącznie przez funkcje społeczne, które musimy nadać w programie rewitalizacji. Myślę, że ta idea jest jak najbardziej do realizacji – zapowiedział prezydent.

W niedługim czasie będzie porządkowany teren wokół dworca, zostaną wyburzone budynki, które nie są już użytkowane, a tylko starszą widokiem. Część tych ruder już kilka lat temu został zlikwidowana.
Kolej już ogłosiła przetarg na te prace. Jest to robione w porozumieniu z miastem. – Myślę, że nasza współpraca z kolejarzami w tym zakresie układa się bardzo dobrze – dodaje Nadbereżny.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021