W powiecie

Rozwadowskie ulice w nowej odsłonie

Rozwadowskie ulice w nowej odsłonie

Zamiast trylinki, dziur i pajęczyny sieci, równy asfalt, kostka brukowa, chodniki i oświetlenie. Nie do poznania zmieniają się po kolei ulice otaczające Rynek w Rozwadowie. 20 stycznia po modernizacji zaprezentowane zostały trzy kolejne: Kopernika, Kochanowskiego i Poprzeczna. – Chcemy, aby całość tworzyła spójny ciąg komunikacyjny i odciążyła Rynek w Rozwadowie z ruchu samochodowego. Te drogi będą nam pomocne przy realizacji przebudowy płyty głównej – mówi Renata Knap Zastępca Prezydenta Miasta Stalowej Woli. Przebudowa ulic została zrealizowana przy wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych.

Prace nad modernizacją prezentowanych ulic, o łącznej długości 600 metrów, rozpoczęły się w połowie czerwca 2019 roku. Do tej pory ulica Kopernika miała nawierzchnię częściowo asfaltową, a częściowo w trylince. W nowym wydaniu cała droga jest pokryta nawierzchnią z kostki brukowej. Jest ona wyposażona po obu stronach w chodniki, powstała też bardzo potrzebna w tamtym miejscu zatoka autobusowa. W ten sposób wyeliminowany został wjazd autobusów na teren parkingu Muzeum Regionalnego i niebezpieczny manewr cofania. Pojawiło się nowe oświetlenie, przy jednoczesnym przeniesieniu okablowania do ziemi.

– Uznaliśmy, że ta droga wymaga uporządkowania infrastruktury elektrycznej, która była do tej pory podwieszona. Mieliśmy tutaj plątaninę kabli, a w tej chwili zostały one ukryte pod ziemią i droga nam się prezentuje w postaci czystej i uporządkowanej – tłumaczy Renata Knap Zastępca Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Druga przebudowana ulica to ul. Kochanowskiego. Poprzednio była na całej długości pokryta zniszczoną trylinką, a teraz równym asfaltem. Po obu jej stronach znajdują się ciągi piesze, powstało też nowe oświetlenie oraz odwodnienie. – Przy rzeczowej realizacji okazało się, że niektóre posesje nie mają przyłączy wodociągowych. Uznaliśmy, że to odpowiedni moment, aby podpiąć te zabudowania do sieci – mówi wiceprezydent Knap.

Ulica Poprzeczna zyskała natomiast nawierzchnię z kostki brukowej, zamiast dotychczasowej trylinki. Po jednej stronie drogi powstał nowy chodnik dla pieszych.

Całkowity koszt modernizacji trzech ulic to kwota niespełna 3,5 mln zł, z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło ponad 1,1 mln zł.

– Cieszę się bardzo, że władze miasta wykazują tak dużą troskę finansową i inwestycyjną w Rozwadowie. Rozwadów wymaga wielu nakładów. To nie tylko modernizacja dróg, ale i Rynku oraz dworca kolejowego, która w niedalekiej przyszłości nastąpi – mówi poseł i wiceminister infrastruktury Rafał Weber. – Cieszę się, że miasto tak aktywnie pozyskuje środki na zadania drogowe z Funduszu Dróg Samorządowych – dodał.

Do tej pory w sąsiedztwie płyty Rynku rewitalizacji doczekały się m.in. ulice: Szewska i Hubala. W planach jest jeszcze Targowa, Strażacka i Przedwiośnie oraz Dąbrowskiego.

Żródło U. M. Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

rowery na łace

Czwarta wycieczka rowerowa w ramach projektu “Zdemaskowani”

stw24.pl18 września 2020

Strażacy z Antoniowa otrzymają nowy wóz

stw24.pl17 września 2020

Przejazd kolejowy w Kłyżowie wyłączony z ruchu

stw24.pl17 września 2020
szpital stalowa namiot

Szpital w Stalowej Woli wstrzymuje przyjęcia na chirurgię

stw24.pl15 września 2020

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie stalowowolskim

stw24.pl14 września 2020

Rusza budowa otwartej sieci światłowodowej na terenie Gminy Bojanów

stw24.pl14 września 2020

Jesienne szczepienie lisów

stw24.pl14 września 2020

“Zdemaskowani” wycieczka rowerowa w gminie Pysznica

stw24.pl10 września 2020

Utrudnienia w ruchu w związku z wyścigiem kolarskim

stw24.pl9 września 2020