W Stalowej Woli

Runie trybuna na stalowowolskim stadionie

Runie trybuna na stalowowolskim stadionie

Ruszają pierwsze prace związane z utworzenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Miasto już ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawcy, który zajmie się rozbiórką trybuny zachodniej na stadionie przy ul. Hutniczej.

Zainteresowani wykonaniem tych prac mają czas do końca października na składanie ofert. Zamówienie obejmuje rozebranie trybuny krytej wraz z budynkiem magazynowym, a także utylizację materiałów rozbiórkowych oraz gruzu. Zakres prac obejmuje m.in. demontaż siedzisk, ławek, podestów i schodów, rozebranie rynien z blachy, balustrad, pokrycia dachowego, stropów żelbetowych, podłoża oraz rozebranie murów poniżej terenu i fundamentów z cegły.

Miasto planuje by centrum powstało na 80-lecie ZKS Stal Stalowa Wola, czyli w 2018 r.
Ma to być profesjonalny ośrodek szkolenia młodzieży, drużyn zawodowych, a także  konferencyjny, który będzie służył nie tylko Stalowej Woli, ale też innym miastom województwa.

Projekt budowy centrum przewiduje przebudowę płyty głównej boiska do piłki nożnej o wymiarach 68 m x 105 m, która będzie podgrzewana  i oświetlona. Ponadto ma być wybudowane zaplecze szatniowo-sportowe z trzema kondygnacjami i krytą trybuną na 2000 miejsc, a także boisko ze sztuczną nawierzchnią z balonem pneumatycznym.

Cały projekt jest wyceniony na blisko 50 mln zł. Dotacja z ministerstwa, na którą liczyło miasto, to około 20 mln zł, ponadto ma odzyskać z tej inwestycji 100 proc. zwrotu VAT-u, czyli ponad 9 mln zł. Udział własny miasta ma wynieść około 20 mln zł, czyli w roku 2017 i 2018 będą musiały być zarezerwowane pieniądze w budżecie na ten cel.

W sierpniu podczas uroczystego otwarcia boiska ze sztuczna nawierzchnią, wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, poinformował, że ministerstwo przekaże na budowę centrum co  najmniej 15 mln zł.
Joanna Piechuta

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021