W Stalowej Woli

Rusza akcja z żołtym uśmiechem – pomóżmy najmłodszym

Rusza akcja z żołtym uśmiechem – pomóżmy najmłodszym

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę – do tej ogólnopolskiej akcji już po raz 15. przytłacza się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. To idea zapoczątkowana przez Ewę Dados dziennikarkę Radia Lublin. Dary zbierane w danym mieście trafiają do jego mieszkańców. W tym orku pod hasłem „Dar serca za dar serca”.

– Chciałbym podziękować wszystkim za wspólny, wieloletni udział w tej akcji, za zaangażowanie i włączanie w to dzieci i młodzieży. To szczytna akcji, dlatego też nauka wzajemnej pomocy jest niezwykle ważna – mówił Piotr Pierścionek, dyrektor MOPS-u.

pdpz mops

Na terenie Stalowej Woli akcję koordynują Ewelina Małek i Małgorzata Gotfryd, pracownice MOPS-u.
Cel akcji jest bardzo szczytny, jest ona organizowana z myślą o dzieciach. Wspieramy najmłodszych z rodzin, w których występują problemy finansowe, materialne. Jeśli ktoś zna takie rodziny, wie, że potrzebują pomoc, prosimy o zgłaszanie ich do MOPS-u. My przygotujemy dla nich paczki – mówi Ewelina Małek, szefowa biura akcji.
Wyjaśnia, że w ramach akcji zbierane są m. in. środki chemiczne, kosmetyki, słodycze,  żywność o długim terminie ważności, zabawki, artykuły papiernicze, odzież w bardzo dobrym stanie. Nie zbierane są pieniądze, leki, ani duże sprzęty.
Do akcji włączają się szkoły, przedszkola, instytucje, które rejestrują swoje sztaby.

Każdy kto chce wspomóc akcję może przekazać dary bezpośrednio do sztabów utworzonych w danych placówkach, przynieść je do MOPS0-u lub tez przekazać do koszy wolontariuszy w ramach kilku publicznych zbiórek w sklepach na terenie Stalowej Woli.
Zbiórki te zostaną przeprowadzone 30 listopada i 1 grudnia oraz 14 i 15 grudnia w czterech sklepach Społem (Justyna, ul. Poniatowskiego; Lux, ul. Okulickiego; Jubilat, ul. Ofiar Katynia ; sklep nr 38, ul. Siedlanowskiego). W każdym sklepie będą stać wolontariusze, każdy z nich będzie miał identyfikator. Oczywiście kosze będą oznaczone logo akcji – żółtym uśmiechem.

Wszystkie dary zostaną dokładnie policzone, zważone, posegregowane i zapakowane w paczki, a te będą rozdawane rodzinom za pośrednictwem Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.  Do dzieci dary trafią jeszcze przed świętami.

W ubiegłym roku zebrano dokładnie 3 349, 35 kg darów, w tym 1 494,65 kg żywności. Łącznie zostało wydanych 360 paczek, a ze wsparcia skorzystało 171 rodzin.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

Przedszkolaki udekorowały Galerię Malarstwa Alfonsa Karpińskiego

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021