W Stalowej Woli

Rusza budowa drugiego mostu na rzece Łęg

Rusza budowa drugiego mostu na rzece Łęg

Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace związane z budową drugiego mostu na rzece Łęg w Przyszowie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 872 Łoniów – Świniary – Baranów Sandomierski – Wola Baranowska – Majdan Królewski – Bojanów – Nisko. Roboty budowlano-montażowe wykonywane będą przy całkowitym zamknięciu mostu i skierowaniu ruchu na obowiązujące dotychczas drogi objazdowe.

Zakład Usługowo-Handlowy „DYNAMIC” Piotr Pasadyn zrealizuje inwestycję za niewiele ponad 8,6 mln złotych. Prace obejmujące zarówno budowę mostu jak i dojazdów do obiektu oraz odcinkowe umocnienie brzegów i dna rzeki potrwają około 10 miesięcy. Planowany termin zakończenia robót to koniec sierpnia przyszłego roku.

Zły stan techniczny ponad 60-letniego obiektu był przyczyną trwających od kilku lat utrudnień w ruchu. Od 2007 roku obowiązywało tutaj ograniczenie tonażu do 20 ton oraz prędkości do 30 km/h. W miejscu wysłużonego mostu powstanie nowy, kompleksowo wyposażony, komfortowy obiekt. Wąskie chodniki zostaną zastąpione 1,5 metrowym chodnikiem oraz ciągiem pieszo-rowerowym o szerokości 3 metrów. Nowa przeprawa, choć nieznacznie szersza i dłuższa, będzie znacznie bardziej bezpieczna. Zostanie wyposażona w urządzenia bezpieczeństwa ruchu – balustrady i bariery. Będzie posiadała najwyższą klasę A, co oznacza, że ograniczona dziś nośność zostanie podniesiona do 50 ton.

Objazdy

od drogi wojewódzkiej nr 872 w miejscowości Stany drogą powiatową nr 1031R Stany – Maziarnia – Nisko do skrzyżowania na odcinku leśnym z drogą wojewódzką nr 872.

Ze względu na duży ruch lokalny i tranzytowy do Stalowej Woli, na oznakowaniu objazdu został również pokazany przebieg trasy do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1027R ul. Bojanowska – Stalowa Wola – Przyszów.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich przypomina, że w związku z odstąpieniem od umowy Wykonawcy przebudowy mostu na starorzeczu rzeki Łęg nie będzie możliwe zrealizowanie tej inwestycji w terminie. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy Zarządcy Masy Sanacyjnej Kieleckiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. w restrukturyzacji wpłynęło do Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich 21 października br. Aktualnie prowadzone są prace związane z inwentaryzacją wykonanych do tej pory robót. Od jej wyników będą uzależnione dalsze działania oraz termin zakończenie inwestycji.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich przeprasza za dalsze utrudnienia i apeluje do kierowców o bezpieczną jazdę zgodnie z tymczasowym oznakowaniem.

Informacja Prasowa

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Wyrok prawomocny- proboszcz skazany za pedofilie

stw24.pl28 września 2021

Zaczytany październik z biblioteką

stw24.pl28 września 2021

Nieczynne przystanki na ul. Okulickiego

stw24.pl28 września 2021

Uwaga! Ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Okulickiego

stw24.pl27 września 2021
stalowa wola

Zakaz odwiedzin w szpitalu

stw24.pl27 września 2021

Projekt ,,Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19″

stw24.pl27 września 2021

Informowali o prawach pracowników sezonowych

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021