kultura i rozrywka

Rusza kolejna edycja SZLECHETNEJ PACZKI!

Rusza kolejna edycja SZLECHETNEJ PACZKI!

Stowarzyszenie Dobro Powraca włącza się w znakomity, humanitarny projekt SZLACHETNA PACZKA.

indeksLiderem Regionu Stalowa Wola (dane poniżej) jest Dorota Baran – członek Stowarzyszenia.
SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. Angażując wolontariuszy wokół liderów – wpływa na zmianę całego społeczeństwa.
http://www.szlachetnapaczka.pl

Jak to robimy?

1. POMAGAMY RODZINOM – odnajdujemy potrzebujących, których przygniotła bieda i są za słabi by się podnieść. Diagnozujemy ich sytuację, przekazujemy pomoc materialną, dajemy wszechstronne wsparcie wolontariusza. Dzięki temu rodzina może znów radzić sobie w życiu.
2. POMAGAMY DZIECIOM czyli AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI pomagamy dzieciom zdołowanym, wstydzącym się swojej biedy, często najgorszym uczniom w szkole. Inteligentny sposób pomagania i praca z wolontariuszem uczą je przedsiębiorczości i zapobiegają dziedziczeniu biedy. Dzieci zaczynają wygrywać!
3. ZOSTAJĘ WOLONTARIUSZEM – Pracując z dzieckiem z problemami szkolnymi w Akademii lub rodziną w trudnej sytuacji materialnej w Paczce – walczysz z biedą na pierwszym froncie. Jeśli potrafisz wyzbyć się stereotypów o ludziach biednych i jesteś gotów szukać najskuteczniejszego sposobu niesienia pomocy, sam stajesz się innym
4. WSPIERAM PACZKĘ REGULARNĄ WPŁATĄ – Wpłacając regularnie dowolną kwotę każdego miesiąca – inwestujesz w SZLACHETNĄ PACZKĘ i AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI. To dzięki regularnym wpłatom drużyna Paczki działa, doskonali i skutecznie walczy z biedą. To rola dla wszystkich, którzy kibicują Paczce i chcą być jej przyjacielem!
5. POMAGAM JAKO FIRMA – Jesteśmy dumni z naszych partnerów. Razem tworzymy systemy szkoleniowe, logistyczne, zarządzania i promocji. Dzięki temu Paczka działa w całej Polsce, a do rodzin w potrzebie dociera pomoc na niespotykaną dotąd skalę.
6. ZOSTAJĘ PARTNEREM LOKALNYM PACZKI – Twoja firma może zostać partnerem lokalnym SZLACHETNEJ PACZKI i zainwestować w mądrą pomoc w jednej z ponad 620 lokalizacji. Każdy z rejonów Paczki jest wyjątkowy – łączy setki osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie i darczyńców.
Ważny jest dla nas każdy człowiek, bo każdy buduje wspólnotę, w której wszyscy chcemy podejmować wyzwania i je realizować. Wszystko zaczyna się jednak od idei miłości wzajemnej – kochamy tak, żeby inni również potrafili kochać. Widzimy piękno i potencjał w drugim człowieku, dając mu w ten sposób informację: Wierzymy w Ciebie!, Jesteś dla nas ważny!, Jesteś w stanie podjąć wyzwanie!
Tutaj stajesz się Bohaterem
Bohaterem jest dla nas wolontariusz, rodzina, darczyńca i dobroczyńca – każda osoba, która angażuje się w projekt. Na każdym poziomie tak projektujemy doświadczenia, by każda z tych osób odkryła w sobie chęć przekraczania siebie – podejmowania wyzwań i ich wygrywania. To mentalność zwycięzcy sprawia, że pojedyncze osoby w SZLACHETNEJ PACZCE stają się liderami zmiany w swoich lokalnych społecznościach.

Główną motywacją dołączania ludzi do SZLACHETNEJ PACZKI jest chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Ostatecznie jednak realne działanie oraz konieczność ciągłego przekraczania siebie czyni to doświadczenie cennym i zmieniającym życie – w kontekście własnej zmiany i wpływu na zmianę drugiego człowieka.

dobro_powraca2

W roku 2015 Rejon Stalowa Wola i Okolice już po raz czwarty będzie brał udział w projekcie.
Gorąco zapraszam do drużyny
Lider Rejonu Stalowa Wola i Okolice
Dorota Baran
tel. 530 015 025
mail: dotka.baran@gmail.com

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

trening_fitnes

„Familijne LOWE” z trenerem w gminie Zaleszany

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021
woda-kran

Przerwa w dostawie wody !

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Oliwier Szot z Nowosielca prowadzącym The Voice Kids !!!

stw24.pl18 lutego 2021

Toporna ofensywa.

stw24.pl17 lutego 2021

Walentynki z bibliotekę

stw24.pl12 lutego 2021

Konkurs na Europejskie Drzewo Roku 2021- Zagłosuj !

stw24.pl10 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

stw24.pl9 lutego 2021