W Stalowej Woli

Rusza kolejny nabór do nowego żłobka

Rusza kolejny nabór do nowego żłobka

Rodzice, którzy chcą by ich pociechy od 1 września uczęszczały do tej placówki już od jutra mogą składać dokumenty w Miejskim Żłobku Integracyjnym. To ile dokładanie będzie nowych miejsc będzie wiadomo po zakończeniu rekrutacji. W całej zaś palcówce opiekę ma zapewnioną 65 maluchów.

Kartę zgłoszenia dziecka  oraz wymagany załącznik do karty należy pobrać osobiście w żłobku od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 lub ze strony internetowej http:/bip.stalowawola.pl/. Komplety dokumentów należy składać do dyrektora placówki.

O miejsce mogą starać się rodzice, których maluchy w dniu 1 września tego roku będą miały ukończony 5 miesiąc życia i posiadają numer PESEL.
Najmłodsi, którzy już uczęszczają do tej nowej placówki nie są objęte rekrutacją i kontynuują swój pobyt na podstawie złożonej deklaracji.

Taka rekrutacja odbywa się raz w roku, z racji tego, że żłobek został niespełna miesiąc temu otwarty rodzice, którzy podczas pierwszego naboru zapisali dziecko, będą mieć dodatkowe punkty. Jak informuje dyrektor placówki Agata Maciurzyńska,  przyjęcia dzieci odbywają się również na bieżąco w miarę posiadania wolnych miejsc – zgodnie z przyjętymi kryteriami, przy czym pierwszeństwo mają dzieci umieszczone na liście oczekujących na przyjęcie. Karty zgłoszenia rodzice mogą składać tylko do jednego z dwóch miejskich żłobków.

Pierwszeństwo w przyjęciu mają dzieci, których rodzice złożyli w wymaganym terminie komplet wymaganych dokumentów oraz otrzymały najwyższą liczbę punktów w oparciu o kryterium punktowe.  Najwięcej punktów, bo po 10 jest za zamieszkania na terenie Stalowej Woli, za rozliczanie się obojga rodziców w miejscowym urzędzie skarbowym,  a także dzieci pracujących matek lub ojców, którzy samotnie je wychowują, a 12 pkt. otrzymują dzieci niepełnosprawne. Punkty są też m.in. za dzieci z rodzin zastępczych, rodzin wielodzietnych, a także za wymiar czasu pracy rodziców. To, które maluchy dostały się do żłobka będzie wiadomo 20 czerwca, kiedy zostanie ogłoszona oficjalna lista, natomiast 15 maja zostanie ogłoszona lista dzieci zakwalifikowanych.

W placówce mogą przebywać dzieci od 5. miesiąca życia do 3. roku życia. Są tu trzy grupy wiekowe: od 5. miesiąca do 1. roku życia, od 1 do 2 oraz od 2 do 3.  O tym, które maluchy y
Joanna Piechuta

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021