W powiecie

Rusza Szlachetna Paczka – możemy mądrze pomóc

Rusza Szlachetna Paczka – możemy mądrze pomóc

Chcesz zrobić prezent świąteczny najbardziej potrzebującym rodzinom z powiatu stalowowolskiego? Wybierz jedną z nich. Przyłącz się do akcji akcji Szlachetna Paczka, która rusza już po raz 15.

21 listopada zostanie otwarta internetowa baza rodzin Szlachetnej Paczki. Rodziny te są wcześniej typowane przez wolontariuszy, którzy szczegółowo opisują jakiego wsparcia najbardziej potrzebują.

– Do Szlachetnej Paczki włączane są tylko te rodziny, które na to zasługują. Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Zwracamy dużą uwagę na historię rodziny i przyczyny jej trudnej sytuacji oraz na to, czy rodzina podejmuje jakieś kroki, by swoją sytuację zmienić Wiemy, że prawdziwa bieda nie krzyczy i nie żąda pomocy, a wolontariusze właśnie do takich osób starają się dotrzeć. Święta już blisko my, wolontariusze staramy się, aby cud narodzin Bożej Dzieciny odczuł każdy z nas, ten kto daje i ten obdarowany – mówi Dorota Baran, lider Rejonu Stalowa Wola i Okolice.

Każdy, wchodząc na stronę internatową www.szlachetnapaczka.pl, a następnie na dane województwo i rejon, może wybrać rodzinę, a po wcześniejszym zapoznaniu się z jej historią. Ten wybór jest niejako zobowiązaniem, do przekazania konkretnej pomocy, co wcześniej zweryfikowali wolontariusze.

– W zeszłym roku udało się pomóc około 30 rodzinom z powiatu stalowowolskiego, w tym roku będzie to podobna, a może i większa liczba. Najczęściej potrzebna jest żywność i środki czystości, ponieważ te produkty są na co dzień potrzebne, a są drogie. Dzięki temu rodziny mogą zaoszczędzić i pieniądze mieć na inne, konieczne wydatki. Czasami jest wskazywany konkretny sprzęt: pralka, lodówka, łóżko lub łóżeczko i artykuły dziecięce – mówi Majka Piekarz, która już cztery lata działa przy tej inicjatywie.

Jak zaznacza, jedną paczkę przygotowuje nawet kilkadziesiąt osób, często robią to szkoły, pracownicy różnych firm i instytucji. W zeszłym roku średnio jedną paczkę przygotowywało około 36 osób, a średnia wartość takiego prezentu to 2 – 3 tys. zł, a nieraz nawet i więcej. Magazyn, gdzie będą przechowywane dary został zorganizowany w Zespole Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli.
Finał akcji będzie w dniach 11 – 13 grudnia, kiedy to wolontariusze będą osobiście przekazywać paczki rodzinom.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Kolejny Piknik Rodzinny w Gminie Pysznica

stw24.pl22 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

stw24.pl13 września 2021

Uczniowie kibicowali w Chorzowie na Memoriale Kamili Skolimowskiej

stw24.pl13 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Nowy rok już w murach szkolnych

stw24.pl1 września 2021

Koronacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Radomyślu

stw24.pl1 września 2021

Plac zabaw w Antoniowie uroczyście otwarty

stw24.pl31 sierpnia 2021