W Stalowej Woli

Ruszają poniedziałkowe treningi “Biegam Bo Lubię”

Ruszają poniedziałkowe treningi “Biegam Bo Lubię”

Rusza kolejny sezon ogólnopolskiej akcji treningowej „Biegam Bo Lubię”. Pod okiem doświadczonych trenerów, na stadionie przy ul. Staszica w Stalowej Woli, będzie można rozpocząć swoją przygodę ze sportem, poprawić kondycję, urozmaicić lub też zwyczajnie nauczyć się czegoś nowego o bieganiu. Pierwszy trening już 9 kwietnia o godz. 18.30.

Akcja “Biegam Bo Lubię” prowadzona jest w blisko 100 lokalizacjach na terenie całej Polski. Głównym jej celem jest przede wszystkim edukacja sportowa. Dzięki takim zajęciom uczestnicy poznają mnóstwo ćwiczeń siłowych, poprawiają swoją technikę oraz uczą się, jak minimalizować ryzyko kontuzji. W Stalowej Woli treningi odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18.30 i trwają około godziny.

– Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tę akcję. Na trening może przyjść każdy, niezależnie od wieku. Poziom jest zróżnicowany, dostosowany dla osób początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Podczas spotkań będziemy wykonywać różne ćwiczenia, m. in. wzmacniające ciało czy zwiększające gibkość. Choć sezon się dopiero rozpoczyna, to cały czas w Stalowej Woli prowadziliśmy zajęcia. Akcja “Biegam Bo Lubię” startuje od 1 kwietnia. Jednak ze względu, że w tym roku wypada w ten dzień poniedziałek wielkanocny, pierwszy trening odbędzie się 9 kwietnia o godz. 18.30 – mówi trener Stanisław Łańcucki, wielokrotnym uczestnik i medalista Mistrzostw Europy i Świata Weteranów w biegu na 3000 m z przeszkodami.

Dodaje, że również w ramach tej akcji, pod koniec kwietnia odbędzie się test Coopera, który polega na tym, by w ciągu 12 minut nieprzerwanie przebiec jak najdłuższy dystans. Ponadto odbędzie się również sprawdzian na 1000 m i biegi charytatywne.

Treningi będą prowadzić doświadczeni trenerzy: Mirosław Barszcz i Stanisław Łańcucki.

Agata Piotrowska

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

Baseny i pływalnie znów mogą działać. Sprawdź, dlaczego warto z nich korzystać

stw24.pl5 czerwca 2020

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl5 czerwca 2020

Wyłudzali leasingi, kredyty – CBŚP rozbiło grupę

stw24.pl5 czerwca 2020

Samochód pożarniczy dla OSP Antoniów?

stw24.pl5 czerwca 2020

Trzy miesiące aresztu za sprawców rozboju

stw24.pl5 czerwca 2020

Płacił zbliżeniowo cudzą kartą wpadł ręce policji

stw24.pl4 czerwca 2020

Imię dla edukacyjnego robocika wybrane!

stw24.pl3 czerwca 2020

Kolejne obywatelskie zatrzymanie pijanego

stw24.pl3 czerwca 2020

Tomasz Solecki nowym prezesem „Stal” Stalowa Wola PSA

stw24.pl2 czerwca 2020