W powiecie

RUSZAMY Z POWIATOWĄ AKADEMIĄ NAUKI

RUSZAMY Z POWIATOWĄ AKADEMIĄ NAUKI

Ile kolorów rozróżnia ludzkie oko? Jak działa pistolet na wodę? Skąd wzięły się znane każdemu dziecku logotypy Disney oraz LEGO? Odpowiedzi na te, a także wiele innych pytań poznają „studenci” Powiatowej Akademii Nauki. Od 27 stycznia rozpoczynamy nabór dzieci chętnych do udziału w tym projekcie.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Powiat Stalowowolski. Zajęcia edukacyjne dla dzieci w ramach Powiatowej Akademii Nauki będą odbywały się w formie wykładów oraz ćwiczeń i warsztatów. – Głównym celem całego przedsięwzięcia jest chęć rozwijania w naszych małych mieszkańcach dziecięcej ciekawości oraz zdolności twórczych i poznawczych. Zapewniam, że nie będą to nudne zajęcia. Wszystkie omawiane zagadnienia zostaną przedstawione w sposób ciekawy i nieszablonowy. Dlatego też gorąco zachęcam do udziału – mówi Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski.

Zgodnie z przyjętym regulaminem, „studentami” Powiatowej Akademii Nauki mogą zostać uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych. Będą oni podzieleni na 2 grupy wiekowe: uczniów klas IV-VI oraz VII-VIII. 60-minutowe zajęcia będą odbywały się w soboty – 1 lub 2 razy w miesiącu, w godzinach przedpołudniowych. PAN będzie działała w cyklu jednorocznym, składającym się z 2 semestrów: zimowego (październik – styczeń) oraz letniego (marzec – czerwiec). Wyjątkowo, w tym roku, nabór będzie przeprowadzony dwukrotnie – w styczniu na semestr letni, a następnie we wrześniu – na semestry zimowy i letni. – Co istotne, udział w zajęciach Powiatowej Akademii Nauki jest bezpłatny, a wszelkie koszty ponosi Powiat Stalowowolski. Jednak z powodów organizacyjnych liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym kandydaci będą przyjmowani według kolejności zgłoszeń. Przewidujemy 120 miejsc dla uczniów z terenu powiatu stalowowolskiego w roku akademickim – tłumaczy wicestarosta Mariusz Sołtys.

Zajęcia w ramach PAN będą odbywały się w szkołach ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Stalowowolski, czyli w: ZSO Liceum Ogólnokształcącym im. KEN, ZS Nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego, ZS Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki, ZS 3 im. Króla Jana III Sobieskiego, Centrum Edukacji Zawodowej, a także w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego. Ćwiczenia i wykłady będą prowadzone przez nauczycieli z wymienionych szkół.

Rekrutacja „studentów” na najbliższy semestr odbędzie się w dniach 27-31 stycznia. W celu rekrutacji dziecka, rodzic lub jego prawny opiekun będzie musiał wypełnić specjalny formularz (do pobrania wraz z regulaminem na www.stalowowolski.pl) i złożyć go w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli w Wydziale Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi (pok. nr 114). W związku z ograniczoną liczbą miejsc, o przyjęciu będzie decydowała kolejność złożenia poprawnie wypełnionego formularza.

Żródło  Powiat Stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

rowery na łace

Czwarta wycieczka rowerowa w ramach projektu “Zdemaskowani”

stw24.pl18 września 2020

Strażacy z Antoniowa otrzymają nowy wóz

stw24.pl17 września 2020

Przejazd kolejowy w Kłyżowie wyłączony z ruchu

stw24.pl17 września 2020
szpital stalowa namiot

Szpital w Stalowej Woli wstrzymuje przyjęcia na chirurgię

stw24.pl15 września 2020

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie stalowowolskim

stw24.pl14 września 2020

Rusza budowa otwartej sieci światłowodowej na terenie Gminy Bojanów

stw24.pl14 września 2020

Jesienne szczepienie lisów

stw24.pl14 września 2020

“Zdemaskowani” wycieczka rowerowa w gminie Pysznica

stw24.pl10 września 2020

Utrudnienia w ruchu w związku z wyścigiem kolarskim

stw24.pl9 września 2020