W Stalowej Woli

Są środki na termomodernizację MOSiR-u

Są środki na termomodernizację MOSiR-u

8,4 mln zł – tyle wynosi dofinansowanie, jakie otrzymało miasto na termomodernizację Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli.

– Obiekt ten nie przynosi chwały, ani nie promuje Stalowej Woli, a jest strategiczny dla miasta. Codziennie korzysta z niego  wiele osób. Chcemy, by MOSiR stał się wizytówką miasta – mówi Lucjusz Nadbereżny, Prezydent Stalowej Woli.
W ramach inwestycji termomodernizację ma przejść przede wszystkim hala sportowa, która powstała w latach 60. Ocieplone zostaną ściany zewnętrzne, powstanie nowoczesna elewacja. Pojawi się też nowa stolarka okienna, zmodernizowany zostanie system wentylacji i zamontowane pompy ciepła. Planowany jest też montaż około 240 kolektorów słonecznych do wspomagania podgrzewania wody w basenie, a także wody użytkowej. Powstać ma również parking i chodnik. W założeniach jest też wymiana oświetlenia zarówno zewnętrznego jak wewnętrznego na ledowe, czyli energooszczędne.

Wykonanie tych robót ma zmniejszyć zapotrzebowania na energię całego budynku o około 50 procent. Corocznie pozwoli to na zaoszczędzenie 370 tys. zł.
Całkowity koszt inwestycji wyniesie nieco ponad 12,5 mln zł. Miasto na to zadanie złożyło wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Marszałek Władysław Ortyl docenił inicjatywę stalowowolskich władz i Województwo Podkarpackie wesprze projekt termomodernizacji kwotą 8,4 mln zł. Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku i zakończy w 2017.

źródło: UM Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021