W Stalowej Woli

Są za wysokie krawężniki na ścieżkach rowerowych

Są za wysokie krawężniki na ścieżkach rowerowych

Temat ten podczas sesji rady miasta, poruszył radny Mariusz Kunysz, zwrócił uwagę na to, że w Stalowej Woli są jeszcze miejsca na ścieżkach rowerowych, gdzie przy zjazdach są wysokie krawężniki, co raczej nie wpływa na komfort jazdy.

– Sądzę, że powinniśmy do końca kadencji rozwiązać sprawę wysokich krawężników w mieście. Rozpoczął to starosta wzdłuż ulicy Popiełuszki. Bardzo często tamtędy jeżdżę i jeździ się świetnie, pozytywnie wpływa to na płynność ruchu i bezpieczeństwo. Ale są nasze ulice gminne, na których są niestety wysokie krawężniki. Jeśli będzie potrzeba, to zrobię takie zestawienie, w których to punktach takie utrudnienia są. Dlatego też prosiłbym panie prezydencie, żebyśmy do tego tematu podeszli. Nie jest tego dużo, gdyż nowe ulice są wykonywane w innej technologii, ale mimo wszystko, te utrudnienia jeszcze są – mówił radny Mariusz Kunysz.

Jak przyznał prezydent Lucjusz Nadbereżny odpowiadając na wniosek radnego, faktycznie w niektórych miejscach krawężniki są za wysokie. Zaznaczył, że zostało zlecone zniwelowanie najazdów wzdłuż ścieżki rowerowej przy ul. Okulickiego. Choć wysokość tych krawężników jest w normie, to jednak nie dają komfortu jazdy. Włodarz zaznaczał, że obecnie realizowane inwestycje, gdzie są ścieżki o nawierzchni asfaltowej mają inny standard i zjazdy na nich są minimalne.
Prezydent zwrócił uwagę również na to, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wykonała nowe oznaczenia przejazdów rowerowych poprawiające bezpieczeństwo. Wjazdy, miejsca kolizyjne w pasie drogi krajowej zostały pomalowane czerwoną farbą, dzięki czemu przejazdy rowerowe są lepiej widoczne dla kierowców.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021