W Stalowej Woli

Sadzą las, by rowerami pojechać do Gdańska

Sadzą las, by rowerami pojechać do Gdańska

Do pokonania mają 880 km, które przemierzą na dwóch kółkach dzięki sile własnych mięśni. Mowa o uczniach ze Szkolnego Klubu Turystycznego Trzy Kilometry, który działa w Zespole Szkół w Lipie w gminie Zaklików. Pod koniec maja wyruszą na rowerową wyprawę do Gdańska.

Organizatorem wycieczki jest nauczyciel Dariusz Chmielewki. Jak zaznacza, taki wyjazd wymaga wielu wcześniejszych przygotowań. Dlatego też już zaczął robić kondycyjne treningi dla uczniów. Podczas wyprawy, dziennie będą mieć oni do pokonania średnio 70 km.

Jednak sama kondycja, która jest bardzo ważna, nie wystarczy, konieczne są także fundusze, chociaż wyjazd jest tak organizowany, by jak najtaniej kosztował. Na przykład noclegi będą w szkołach. Jednak już za bus, który będzie wiózł bagaże, wyżywienie, bilety wstępu trzeba zapłacić. Ponadto wyprawa ta ma też na celu zwiedzanie, uczniowie zobaczą m.in. zamek Krzyżtopór, osadę w Biskupinie, zamki w Wenecji, Gniewie, Malborku, zabytki Gniezna.

Nauczyciel podkreśla, że wyprawa ta jest też dużą motywacją dla uczniów, bo ci, którzy chcą jechać, a nie mają najlepszych ocen, muszą je poprawić.  Ponadto, by zarobić na wyjazd uczniowie ciężko pracują, bo sadzą las. Robią to we współpracy z Nadleśnictwem Gościeradów. Do posadzenia mają15 tys. sadzonek sosny i brzozy.
To nie pierwszy wyjazd uczniów, w ubiegłym roku pokonali około 600 km szlakiem Green Velo w województwie podkarpackim i lubelskim.

 Tegoroczna wyprawa planowana jest w terminie od 27 maja do 11 czerwca, pojedzie na nią 20 uczniów. Powrót planowany jest pociągiem.

Ci, którzy by chcieli wspomóc finansowo uczniów mogą wpłacać pieniądze na konto Uczniowskiego Klubu Sportowego istniejącego przy Zespole Szkół w Lipie z dopiskiem  ,,Rowerowa wyprawa nad Bałtyk”. Nr konta 44 8717 1093 2012 1201 0385 0001.
Joanna Piechuta

Fot. FB Trzy Kilometry

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021