Kronika Policyjna

Samoobsługowy alkomat w stalowowolskiej komendzie

Samoobsługowy alkomat w stalowowolskiej komendzie

Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli otrzymała nowy alkomat. Jest to urządzenie samoobsługowe, które znajdzie się na recepcji. Każdy kierowca, który ma wątpliwości, czy może wsiąść za kierownicę będzie mógł przyjść do komendy i sprawdzić swój stan trzeźwości. Urządzenie sfinansowane zostało przez Urząd Miasta w Stalowej Woli. Jego zakup to kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu stalowowolskiego.

Stalowowolska komenda to miejsce licznie odwiedzane przez mieszkańców, którzy przychodzą do jednostki, aby sprawdzić swój stan trzeźwości. Liczba tych odwiedzających jest szczególnie duża w niedzielne poranki oraz w wakacyjne weekendy.

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom obywateli, Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli, insp. Lucjan Maczkowski podjął starania i rozmowy z przedstawicielami lokalnego samorządu o zakup ogólnodostępnego urządzenia do badania stanu trzeźwości.

Cel został osiągnięty. Urządzenie takie zostało zakupione ze środków finansowych przekazanych przez Urząd Miasta Stalowa Wola. Wczoraj odbyło się przekazanie alkomatu. Uczestniczył w nim Przewodniczący Rady Miasta Stalowa Wola Stanisław Sobieraj i Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli. insp. Lucjan Maczkowski.

Urządzenie znajdzie się w budynku komendy na recepcji tak, aby każdy kto chce z niego skorzystać miał taką możliwości. Alkomat jest samoobsługowy, a korzystanie z niego będzie bezpłatne. Przeznaczony jest szczególnie dla odpowiedzialnych kierowców, którzy będą teraz mogli w każdej chwili zweryfikować swój stan trzeźwości i wsiąść za kierownicę bez narażania się na odpowiedzialność karną za kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu.

Zakup tego alkomatu to kolejny krok ze strony stalowowolskiej Policji i lokalnego samorządu w stronę poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego miasta i powiatu.

źródło: KPP Stalowa Wola

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021