kultura i rozrywka

Samotność i jak z nią walczyć

Samotność i jak z nią walczyć

Zofia Czerwińska, która zagrała między innymi Zofię Nowosielską w serialu Czterdziestolatek, Panią Balcerkową w serii Alternatywy 4, Irenkę w Misiu czy uczestniczkę wyprawy w Rejsie była gościem ostatniego webinarium w MBP pod nazwą e-motywacje.

Do czego motywowała uczestników spotkania aktorka, która wzięła udział w ponad 300 produkcjach filmowych i teatralnych a prywatnie miłośniczka zwierząt, zwolenniczka nowych technologii – aktywnie korzystająca z komputera i Internetu? Podczas spotkania rozmawiano na temat optymizmu i sympatii do siebie i innych, a także o ważnym zagadnieniu, z którym niektórzy są zmuszeni się w życiu zmierzyć – o samotności i o tym, w jaki sposób ją oswajać. – Ja myślę, że jestem typem samotnika, dlatego też „psułam” swoje związki. W domu wystarcza mi pies. Spacer z nim to dla mnie najlepsza rzecz w ciągu dnia. I wcale nie czuję się samotna. Bo można mieć wiele osób wokół siebie – rodzinę, znajomych z pracy, ale jeśli tak „wewnętrznie” czujemy się samotni, to to jest prawdziwa samotność. Taka, z która trzeba walczyć – mówiła aktorka.

Uczestnicy spotkania starali się odpowiedzieć na pytanie jak sobie z samotnością poradzić, czy można się z nią pogodzić i jak z nią żyć, nie czując się wyizolowanym z otoczenia. Zastanawiali się także czy umiemy troszczyć się o siebie samych i czy jest to przejaw egoizmu czy raczej oznaka dobrej kondycji psychicznej i całkowitej akceptacji własnych potrzeb.

źródło: MBP w Stalowej Woli

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

stw24.pl4 marca 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w najbliższy piątek

stw24.pl4 marca 2021

Sandomierz – tam gdzie tradycja współgra z nowoczesnością

stw24.pl3 marca 2021

3 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pisarzy

stw24.pl3 marca 2021

Wystawa z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

stw24.pl1 marca 2021

Przerwa w dostawie wody

stw24.pl1 marca 2021

Dzień Kobiet w Muzeum

stw24.pl1 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

stw24.pl1 marca 2021
trening_fitnes

„Familijne LOWE” z trenerem w gminie Zaleszany

stw24.pl25 lutego 2021