W Stalowej Woli

Sandomierska doczeka się remontu?

Sandomierska doczeka się remontu?

Na stan bezpieczeństwa na ul. Sandomierskiej na os. Charzewice w Stalowej Woli mieszkańcy skarżą się od lat. Jest szansa, że problem ten w końcu uda się rozwiązać. Prezydent Lucjusz Nadbereżny zapowiedział, że w przyszłym roku będą robione prace projektowe dotyczące przebudowy tej drogi.

Wzdłuż ul. Sandomierskiej nie ma chodników, a bezpośrednio przy tej drodze mieszka wiele osób. To ulica, którą kierowcy aut, motocykli, nie zawsze jeżdżą zgodnie z przepisami. Jak podkreślają mieszkańcy, jezdnia jest wąska, dochodzi tu do potrąceń rowerzystów. Ponadto w zimie, gdy jest śnieg, mieszkańcy nie mają możliwości iść poboczem tylko drogą. Wtedy jest też problem z dojściem do przystanków autobusowych.
– Czy na tej drodze muszą zginąć dwie, trzy osoby, żeby poprawić tu bezpieczeństwo – denerwował się jeden z mężczyzn podczas spotkania z władzami miasta na os. Charzewice. Mieszkańcy podkreśli, że przecież jest to reprezentacyjna ulica miasta.

Jak zapewniał prezydent, jest szansa, że ul. Sandomierska będzie modernizowana. Jednakże nie nastąpi to w tym, ani w przyszłym roku. Złożył natomiast przed mieszkańcami deklarację, że w przyszłym roku będzie robiona koncepcja przebudowy tej drogi i prace projektowe. Zaznaczył, że tej inwestycji od razu nie można zrobić, ze względu na bardzo wysoki koszt, a szacowny to około 8 mln zł.
– Najpierw robimy koncepcję, żeby przedstawić ją mieszkańcom, jeśli z tych rozwiązań będą usatysfakcjonowani, to będziemy kontynuować prace projektowe w tym zakresie, żeby później na etapie wykonywania inwestycji wszyscy byli zadowoleni – stwierdza prezydent.

To poważna inwestycja, bowiem nie chodzi tylko o samą budowę chodników, ale też o budowę kanalizacji burzowej i sanitarnej. Dlatego też miasto będzie chciało sięgnąć po środki zewnętrzne na ten cel i skorzystać z programów unijnych.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021