kultura i rozrywka

Październikowe seanse pod palmą w MDK

Październikowe seanse pod palmą w MDK

W październiku rusza kolejna już odsłona  “Seansów pod palmą”. Propozycje jakie przygotowało MDK w Stalowej Woli na ten miesiąc.

6.10.2015 / godz. 20.00

„AMY”
reż. Asif Kapadia

Amy

Nieznana, prawdziwa historia wielkiej gwiazdy – błyskotliwej dziewczyny, obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Przejmująca opowieść o inteligentnej i skomplikowanej kobiecie, która chciała tylko, aby ją kochano.
Kim była naprawdę Amy Winehouse, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki? Jak odmieniło ją spotkanie z mężczyzną, którego obdarzyła uczuciem silniejszym niż narkotyk? Co ukrywała przed światem? Dlaczego zginęła w tajemniczych okolicznościach
w wieku zaledwie 27 lat?
„Amy” to trzymająca w napięciu historia, stworzona z nieznanych dotąd materiałów, kręconych ukradkiem ujęć, zbliżeń i wyznań. Przejmujący film, który ukazuje prawdziwą historię, znaną tylko z plotkarskich portali i pierwszych stron gazet.
Amy Winehouse – z dala od kamer, prywatnie, intymnie, a także na scenie w świetle reflektorów. Jej talent, miłość i tajemnica w filmowym wydarzeniu, które zachwyciło
i wzruszyło światową widownię.

13.10.2015 / godz. 20.00

„MŁODOŚĆ”
reż. Paolo Sorrentino

Młodość

Najnowszy film twórcy nagrodzonego Oscarem „Wielkiego piękna”. Paolo Sorrentino przedstawia olśniewającą wizualnie, pełną emocji i błyskotliwego humoru opowieść
o gościach luksusowego hotelu u podnóża Alp.

Wybitny kompozytor (Michael Caine) otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Piękna kobieta (Rachel Weisz) chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla dziewczyny (Paloma Faith), od której wszystko ją różni. Słynny reżyser (Harvey Keitel) szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Charyzmatyczny aktor (Paul Dano), znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie. Miss Universe postanawia wszystkim pokazać, dlaczego to ona jest najpiękniejszą kobietą
na świecie. Wielka gwiazda (Jane Fonda) zjawia się po latach, by prosto w twarz powiedzieć mężczyźnie swojego życia, co naprawdę o nim myśli. Kilka letnich dni, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości.

20.10.2015 / godz. 20.00

„INTRUZ”
reż. Magnus von Horn

Intruz

3 NAGRODY na 40. Festiwalu Filmowym W Gdyni:
REŻYSERIA, SCENARIUSZ, MONTAŻ

„Intruz” to jedyna pełnometrażowa polska produkcja pokazana w ramach tegorocznego festiwalu w Cannes. Trzymający w napięciu debiut fabularny Magnusa von Horna, wielokrotnie nagradzanego absolwenta Łódzkiej Szkoły Filmowej, z doskonałymi zdjęciami nominowanego do Oscara za „Idę” Łukasza Żala.
Film opowiada inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię, która rozgrywa się
na szwedzkiej prowincji. 17-letni John – pod wpływem ekstremalnych emocji – dopuszcza się zbrodni. Po odbyciu kary wraca w rodzinne strony i podejmuje próbę rozpoczęcia nowego życia. Szybko jednak zostaje skonfrontowany z przeszłością, o której chciałby zapomnieć.

27.10.2015 / godz. 20.00

„ZIEMIA OBIECANA”
reż. Andrzej Wajda

Ziemia obiecana

ZREKONSTRUOWANA CYFROWO WERSJA „ZIEMI OBIECANEJ”
W REŻYSERII ANDRZEJA WAJDY

Film nominowany do Oscara w 1976 roku ze znakomitą obsadą aktorską: Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak, Andrzej Seweryn, Kalina Jędrusik.

Adaptacja powieści Władysława Reymonta. Epicki obraz konfliktów kapitalistycznej Łodzi końca XIX wieku ukazany poprzez dzieje kariery trzech zaprzyjaźnionych przemysłowców Polaka, Żyda i Niemca, którzy za cenę rezygnacji z młodzieńczych ideałów i przejęcia bezwzględnych reguł walki o pieniądz zdobywają fortunę. Jest to nowa, skrócona o 20 minut, reżyserska wersja klasycznego już filmu z 1974 roku.

…………………………………………………………………………………………………..

Październikowym „Seansom Pod Palmą” towarzyszy wystawa:
FILMOWE KADRY RYSUNKOWE autorstwa Łukasza Barana.

Wystawa została przygotowana
i udostępniona przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

FILMOWE KADRY RYSUNKOWE – to wystawa prezentująca prace wykonane przez Łukasza Barana na specjalną okoliczność konkursów z zagadkowymi rysunkami, w których ukryty jest tytuł filmowy. Konkurs ten – z inicjatywy Łukasza – organizowany jest od 4 lipca 2013 r. przez DKF KLAPS działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie –
na profilu internetowym www.facebook.com/DKFklaps. Co tydzień w czwartki na tej stronie pojawiają się nowe ilustracje z ukrytym tytułem filmu. Obrazki jednak niewiele mają wspólnego z fabułą filmów, a kluczem są skojarzenia, w których tkwi cały komizm.

Łukasz Baran – grafik, rysownik, karykaturzysta i kinoman. Rocznik 1975. Absolwent PLSP w Rzeszowie, a następnie Wydziału Sztuki UR. Pierwsze paski komiksowe publikował
w „Nowinach” w 1993 r. Później rysował także do „Super Nowości” i innych pism. Za udział w konkursach satyrycznych otrzymał wiele nagród i dyplomów, również tych międzynarodowych. Dotąd wykonał kilka tysięcy rysunków – mniej lub bardziej zabawnych – karykatur znanych ludzi, a także osób znanych tylko znajomym. Lubi żartować nie tylko w obrazkach.

MDK Stalowa Wola/Małgorzata Maj

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ruszyła 14. edycja Plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2020”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci

stw24.pl8 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Stowarzyszenie PANDOZ realizuje budowę placu zabaw w Antoniowie

stw24.pl6 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich.

stw24.pl25 marca 2021