Fotorelacje

Senator Sagatowska honorowym obywatelem Tarnobrzega

Senator Sagatowska honorowym obywatelem Tarnobrzega

Tarnobrzeg świętuje 423. rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji, podczas uroczystej sesji z udziałem gości, samorządowców sąsiednich miast i gmin, uhonorowano osoby, z których tarnobrzeżanie są dumni.

W tym roku najwyższe miejskie odznaczenie Medal Sigillum Civis Virtuti przyznano Janowi Tarnowskiemu, przedstawicielowi rodu, który chlubnie zapisał się w dziejach Rzeczypospolitej i Tarnobrzega. – Medal, może skromny i lokalny, powinien być swego rodzaju zadośćuczynieniem za te pięć wieków trwania rodziny z naszym miastem i osobiste zasługi Jana Tarnowskiego – mówiła kanclerz kapituły medalu Alicja Zych przybliżając sylwetkę nieobecnego bohatera uroczystości.

Janina Sagatowska honorowym obywatelem Tarnobrzega

Z rąk Kamila Kalinki, przewodniczącego Rady Miasta tytuł Honorowego Obywatela Miasta Tarnobrzega odebrała Janina Sagatowska, senator czterech kadencji. Od 1991 do 1994 roku była wojewodą tarnobrzeskim. Wspominając tamten okres ustrojowych przemian podkreślano jej zaangażowanie w pracę na rzecz regionu i miasta oraz wrażliwość na sprawy ludzkie. – Dla mnie najcenniejsze, że ten tytuł jest od mieszkańców, poprzez radę, ale od mieszkańców. Dziękuję za to wasze wielkie serce, poniosę je dalej przez swoje życie – mówiła Janina Sagatowska. Wyróżnienia gratulował jej m.in. prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Zasłużeni i nagrodzeni

Odznaczenia odebrali też uhonorowani tytułami „Zasłużony Tarnobrzeżanin” . Do ich grona dołączyli w tym roku sędzia Zygmunt Dudziński, ksiądz Adam Marek, prezes Tarnobrzeskich Wodociągów Antoni Sikoń oraz społecznicy Jan Lis i Bogusław Karbowniczek.

Nagrody prezydenta miasta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury odebrali Izabela Opioła z Miejskiej Biblioteki Publicznej i Mariusz Dyszlewski, organizator ogólnopolskiego turnieju „Stylowe Uderzenie”. – Taka nagroda uświadamia, ze warto robić to co się kocha i w co się wierzy – podsumowali.

Wspaniała młodzież

Podczas uroczystej gali miasto uhonorowało także laureatów samorządowego konkursu dla nastolatków, czyli Ośmiu Wspaniałych Tarnobrzega. Są nimi – Kinga Janeczko, Monika Bartoszek, Ewelina Anna Barszcz, Edyta Wójcik, Agnieszka Maria Kata, Piotr Jakub Lichota, Maria Sykutowska i Wiktoria Sasiela. Gratulacje odebrali też Hubert Szlufik i Przemysław Czachór wraz z nauczycielem Markiem Serafinem za zwycięstwo w V finale ogólnopolskiej olimpiady „Buduj z Pasją”.
Po części oficjalnej znakomitym muzycznym występem podbiła serca publiczności utalentowana młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Dla takiego finału naprawdę warto było zostać do samego końca.

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Fotorelacje

Rodzinny piknik ,,Wakacje – czas start !”

stw24.pl30 czerwca 2021

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

“Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

“Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

stw24.pl24 marca 2020

Koronowirus-kolejna ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

stw24.pl20 marca 2020