kultura i rozrywka

Stalowowolscy seniorzy nie idą na emeryturę

Stalowowolscy seniorzy nie idą na emeryturę

Uniwersytet Trzeciego Wieku, działający w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli zakończył już 9. rok swojej działalności. Dyplom absolwenta otrzymało 46 osób. A sumie przez te lata przez UTW przeszło około 400 osób.

– Idea UTW sprawdza się, jest coraz więcej zainteresowanych. Możemy pochwalić się coraz większą liczbą dokonań, nagród, coraz więcej nas widać, o nas słychać. Myślę, że idzie nam coraz lepiej. W tym roku najbardziej nam zależało nam na tym, żeby słuchacze poznali ideę wolontariatu, aby chcieli działać na rzecz drugiego człowieka. Efektem tego ma być tzw. kulturalna poczekalnia, która ma powstać w MDK. Osoby oczekujące na spektakle, rodzice czekający na dzieci przychodzące tu na zajęcia, będę mogły ciekawie spędzić ten czas. W poczekalni ma być biblioteka, ponadto seniorzy będą animować rożne zajęcia – mówi Bogna Latawiec, dziekan UTW. Podkreśla, że przez dwa lata uniwersytet przygotowuje słuchaczy, a następnie zachęcą ich do działania na innych polach, zasadach, np. w wolontariacie, zachęca by tworzyli własne grupy, organizowali dla innych zajęcia.

SONY DSC

Marek Gruchota, dyrektor MDK zaznacza, że zajęcia są tu niczym na prawdziwej uczelni. Indeksy wydaje sekretariat, regularne zajęcia składają się na trwający dwa lata kurs, trzeba zdobyć zaliczenie. – Te dwa lata są bardzo ważne, pozwalają określić pasje, zainteresowania oraz znaleźć drogę do ich realizacji. Po dwuletnim kursie słuchacze mogą kontynuować swoje zainteresowania w kołach m. in. teatralnym, plastycznym, chóralnym, fotograficznym, językowym, turystycznym, robótek ręcznych i zawsze też mogą podołać nową grupę działania. Najdalej w samodzielności poszła ponad stuosobowa grupa współpracująca niegdyś z UTW, której lideruje Krystyna Prędka – Stowarzyszenie Uniwersyteckie Srebrne Lata. Dzisiaj po dwóch latach jego działalność, śmiało można powiedzieć, że jest to właściwie drugi UTW w Stalowej Woli.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Projekt „Tradycja jak źródło” w Domu Kultury w Pysznicy

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Społecznicy upiększyli centrum Rzeczycy Długiej

stw24.pl21 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Złote Gody w Gminie Pysznica

stw24.pl19 października 2021