kultura i rozrywka

Stalowowolscy seniorzy nie idą na emeryturę

Stalowowolscy seniorzy nie idą na emeryturę

Uniwersytet Trzeciego Wieku, działający w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli zakończył już 9. rok swojej działalności. Dyplom absolwenta otrzymało 46 osób. A sumie przez te lata przez UTW przeszło około 400 osób.

– Idea UTW sprawdza się, jest coraz więcej zainteresowanych. Możemy pochwalić się coraz większą liczbą dokonań, nagród, coraz więcej nas widać, o nas słychać. Myślę, że idzie nam coraz lepiej. W tym roku najbardziej nam zależało nam na tym, żeby słuchacze poznali ideę wolontariatu, aby chcieli działać na rzecz drugiego człowieka. Efektem tego ma być tzw. kulturalna poczekalnia, która ma powstać w MDK. Osoby oczekujące na spektakle, rodzice czekający na dzieci przychodzące tu na zajęcia, będę mogły ciekawie spędzić ten czas. W poczekalni ma być biblioteka, ponadto seniorzy będą animować rożne zajęcia – mówi Bogna Latawiec, dziekan UTW. Podkreśla, że przez dwa lata uniwersytet przygotowuje słuchaczy, a następnie zachęcą ich do działania na innych polach, zasadach, np. w wolontariacie, zachęca by tworzyli własne grupy, organizowali dla innych zajęcia.

SONY DSC

Marek Gruchota, dyrektor MDK zaznacza, że zajęcia są tu niczym na prawdziwej uczelni. Indeksy wydaje sekretariat, regularne zajęcia składają się na trwający dwa lata kurs, trzeba zdobyć zaliczenie. – Te dwa lata są bardzo ważne, pozwalają określić pasje, zainteresowania oraz znaleźć drogę do ich realizacji. Po dwuletnim kursie słuchacze mogą kontynuować swoje zainteresowania w kołach m. in. teatralnym, plastycznym, chóralnym, fotograficznym, językowym, turystycznym, robótek ręcznych i zawsze też mogą podołać nową grupę działania. Najdalej w samodzielności poszła ponad stuosobowa grupa współpracująca niegdyś z UTW, której lideruje Krystyna Prędka – Stowarzyszenie Uniwersyteckie Srebrne Lata. Dzisiaj po dwóch latach jego działalność, śmiało można powiedzieć, że jest to właściwie drugi UTW w Stalowej Woli.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

pieniądz-biznes-plany

Przyjdź na spotkanie i dowiedz się jak pozyskać wsparcie finansowe

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

Zwalczają szkodnika drzew- Oprysk w lasach Gminny Pysznica

stw24.pl10 maja 2021

Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021