W Stalowej Woli

Seniorzy też mają udział w życiu miasta

Seniorzy też mają udział w życiu miasta

Po raz pierwszy, po inauguracyjnej sesji obradowała dziś Miejska Rada Seniorów w Stalowej Woli. Gościnnie byli na niej obecni także naczelnicy wydziałów Urzędu Miasta, a także szefowie kilku placówek miejskich.

Halina Wołos, naczelnik wydziału edukacji i zdrowia, mówiła w jaki sposób stowarzyszania i organizacje seniorów mogą sięgać po środki w ramach konkursów organizowanych przez miasto. Zaznaczała, że muszą to być zadania realizowane na rzecz mieszkańców Stalowej Woli.  Tak się dzieje, jednakże organizacje przeważnie przygotowują takie działania tylko na rzez swoich członków. Dlatego też Halina Wołos zachęcała do wychodzeni poza własny krąg i włączania w nie większej liczby osób.

Natomiast Sylwester Piechota, naczelnik wydziału inwestycji, transportu i promocji gospodarczej przedstawił specyfikę swojego wydziału w urzędzie. Zachęcał do współpracy i zgłaszania uwag dot. m.in. infrastruktury miejskiej, terenów wokół bloków itp. Naczelnik przybliżył także seniorom plan inwestycji miejskich na ten rok.

Seniorzy przy tej okazji zapytali naczelnika Piechotę o kwestie związane m.in. z budową przejścia naziemnego przez tory, parku miejskiego, parku na os. Charzewice,  budynku po byłym KUL-u, w którym mają się mieścić organizacje pozarządowe. W tym ostatnim przypadku seniorzy podkreślali, że nie nadaje się on dla osób starszych i niepełnosprawnych, ze względu na strome schody wewnątrz.
Natomiast Piotr Pierścionek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przedstawił informacje na temat tego, jaką pomoc i komu oferuje ta placówka. Okazuje się, że wśród klientów ośrodka jest wielu seniorów, w ubiegłym roku stanowili oni 18 proc. wszystkich korzystających.

A jak nie stać się klientem MOPS-u podpowiadał Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury. Podkreślał, że rodzaje aktywności jakie proponuje ta placówka wpływają na usprawnianie seniorów, mobilizują ich do podejmowanie różnych wyzwań. Mogą oni  uczestniczyć w wielu zajęciach specjalnie dla nich przygotowanych.
Również Robert Nowak dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zachęcał do aktywności i korzystania z obiektów placówki. Zaproponował też seniorom udział w zmaganiach sportowych – senioriadzie w ramach majowych dni miasta.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Rozwadowski Targ Staroci już w tę niedzielę

stw24.pl18 czerwca 2021

Uwaga! Ul. Popiełuszki trwają utrudnienia w ruchu dla wszystkich kierowców

stw24.pl17 czerwca 2021

Zarząd z absolutorium i dużymi planami inwestycyjnymi

stw24.pl17 czerwca 2021

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin chorych w szpitalu

stw24.pl17 czerwca 2021

Premiera filmu “Stalowa Wola miastem z piasku i serc”

stw24.pl17 czerwca 2021

Oficjalne otwarcie Rozwadowskiego „Sokoła”

stw24.pl16 czerwca 2021

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z Rozwadowską

stw24.pl15 czerwca 2021

32 Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków Pabianice – Stalowa Wola

stw24.pl15 czerwca 2021

Powalczą o mistrzostwo Polski w Stalowej Woli

stw24.pl15 czerwca 2021