Kronika Policyjna

Seria kradzieży na stalowowolskim bazarze

Seria kradzieży na stalowowolskim bazarze

W ostatni weekend na terenie palcu targowego w Stalowej Woli przy ul. Okulickiego doszło do serii kradzieży kieszonkowych. Kupujący stracili nie tylko dokumenty, ale także spore kwoty.

Ładna pogoda sprawia, że na zakupy na stalowowolskim targowisku wybiera się więcej osób. Ale są też i tacy, którzy tam nie idą po to, by coś kupić, ale ukraść. I takie też  osoby pojawiły się w ubiegłą sobotę w tym miejscu. Do stalowowolskiej policji wpłynęło sześć zgłoszeń od osób poszkodowanych. Były to same kobiety. Złodziej lub złodzieje wykorzystując nieuwagę pań wyciągnęli im z torebek portfele, w których oprócz dokumentów czyli dowodu osobistego, prawa jazdy, kart bankomatowych straciły spore sumy pieniędzy. Najbardziej poszkodowana straciła 2300 zł, nieco mniej druga kobieta, której ktoś ukradł 1400 zł, a pozostałe 500 zł, 315 zł, 280 zł i 30 zł.

Policja ostrzega, by wybierając się na zakupy na bazary czy też do większych sklepów zachować szczególną ostrożność. Najlepiej nie zabierać ze sobą większych sum pieniędzy.
Torebkę należy trzymać przed sobą zamknięciem do siebie. Jeśli już zabieramy większą sumę pieniędzy, to należy je trzymać w kilku miejscach. Portfel najlepiej schować do wewnętrznej, zamykanej kieszeni, a nie do tylnych kieszeniach spodni, czy zewnętrznych kieszeni kurtek. Płacąc za zakupy lepiej mieć już wstępnie wyliczoną kwotę, a nie pokazywać całej zawartości  portfela. Podczas mierzenia ubrań czy pakowania zakupów nie należy odstawiać torebek na podłogę, by nie dawać szans złodziejowi na wyciągnięcie portfela. Należy też być szczególnie uważnym w miejscach, w których robi się sztuczny tłok, takie sytuacje aranżują często złodzieje, którzy działają w kilku.

Stalowowolski plac targowy jest co sobotę patrolowany przez policjantów, jednak nie ma takiej możliwości, by funkcjonariusze byli w pobliżu każdego stoiska.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierowców

stw24.pl13 września 2021

Szynobus potrącił leżącego przy torach mężczyznę

stw24.pl13 września 2021

Bezpieczna droga do szkoły ze stalowowolską policją

stw24.pl10 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Zatrzymani na doglądaniu uprawy konopi

stw24.pl27 sierpnia 2021

W miniony weekend policja zatrzymała trzech pijanych kierowców

stw24.pl24 sierpnia 2021

Śmiertelny wypadek w powiecie stalowowolskim

stw24.pl20 sierpnia 2021