Kronika Policyjna

Seryjny złodziej zatrzymany

Seryjny złodziej zatrzymany

W ubiegłym tygodniu stalowowolska policja zatrzymała złodzieja, który w przeciągu dwóch dni ukradł  konsolę do gier oraz laptopa. Nie zaprzestał jednak swojego fachu, gdyż wczoraj dopuścił  się kolejnej kradzieży. Tym razem połakomił się na biżuterię.

Jak już pisaliśmy,  27-letni mężczyzna ukradł konsolę do gier o wartości 2299 złotych w jednym ze sklepów w Stalowej Woli przy ulicy Przemysłowej. Do tego zdarzenia doszło 20 stycznia około godz. 9 rano. Tego samego dnia wieczorem wrócił do sklepu i próbował ukraść laptop, jednak nie mógł otworzyć bramki nieczynnej kasy porzucił łup i wyszedł ze sklepu. Jednakże dzień później wrócił w to samo miejsce i tym razem wpadł na kradzieży laptopa. Został zatrzymany przez pracowników ochrony i przekazany Policji.  Okazało się, że jest to mieszkaniec powiatu mieleckiego. Został umieszczony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut kradzieży konsoli oraz dwa zarzuty usiłowania kradzieży laptopów. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Za swój czyn odpowie przed sądem. Za to grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Jednakże na tym nie zakończył swojej złodziejskiej działalności. O tym poinformował nas czytelnik, który powiedział nam, że ma informacje, ze mężczyzna ten ukradł w lombardzie przy ulicy Popiełuszki w Stalowej Woli złoty łańcuszek. Do tego zdarzenia miało dojść 26 stycznia, a jeszcze wcześniej miał podobno dopuścić się kradzieży złotego pierścionka.

Stalowowolska policja potwierdziła, że rzeczywiście doszło wczoraj do kradzieży łańcuszka we wskazanym lombardzie. 27-latek został ujęty  przez mieszkańca Stalowej Woli i przekazany w ręce policji. Obecnie wyjaśniane są okoliczności tej sprawy. Nie wykluczone, że mężczyzna jeszcze dziś usłyszy zarzuty.  Policja potwierdza też, że doszło do kradzieży złotego pierścionka, jednakże kto jest sprawcą tego czynu, będzie wiadomo dopiero po przeprowadzeniu czynności.

Dorota Zakrzewska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

areszt-policjant

Trafił do aresztu za napad na kobietę

stw24.pl6 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021

Policja nakryła trzech 13-latków na niebezpiecznych eksperymentach

stw24.pl28 kwietnia 2021

35-letni mieszkaniec Stalowej Woli, zatrzymany za “narkotykowy biznes”

stw24.pl28 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zabezpieczyli broń, amunicje i trofea myśliwskie

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021