kultura i rozrywka

Sierpniowe kino letnie MDK

Sierpniowe kino letnie MDK

Zapraszamy do kontynuowania filmowej „Podróży za jeden uśmiech” w Letnim Kinie Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. W  każdy piątek i sobotę tuż po zachodzie słońca, o godzinie 20:30 będą wyświetlane kolejne projekcje.

W sierpniowym repertuarze kina „pod gwizdami” znalazło się 10 filmów uporządkowanych w bloki tematyczne: „Włoski weekend”, „Stalowowolskie Dni Fantastyki”, „Komediowo”, „Filmowe propozycje widzów” oraz „Reż. życie”.

Już dziś na tarasie MDK – „Spirited away: W krainie Bogów” w reżyserii Hayao Miyazaki. To zachwycająca animacja jednego z najsłynniejszych twórców filmów animowanych w Japonii, znakomitego mangaki, reżysera i animatora. Główną bohaterką filmu jest dziesięcioletnia dziewczynka Chihiro, która wraz z rodziną trafia przez przypadek do krainy bogów. Tam jej rodzice zjadają pokarm przeznaczony dla bogów i za karę zostają zamienieni w świnie. Aby zdjąć z nich zaklęcie Chihiro musi udać się na służbę do czarownicy Yubaby – właścicielki dobrze prosperującej łaźni dla bogów.

Natomiast w sobotę zapraszamy na „Mroczne cienie” w reżyserii Tima Burtona. To prawdziwa mieszanka wybuchowa: kreacji aktorskich, historii nie z tej ziemi i charakterystycznych bohaterów, których nie sposób zapomnieć. W 1752 roku Joshua i Naomi Collinsowie wraz z synem Barnabasem wyruszyli z Liverpoolu do Ameryki by rozpocząć nowe życie. Ale nawet ucieczka za ocean nie wystarczyła, aby uniknąć tajemniczej klątwy, która raz na zawsze przeklęła ich rodzinę. Mijają dwie dekady, a dorosły Barnabas (Johnny Depp) ma świat u stóp, a właściwie miasto Collinsport w Maine. Mieszka w pięknym dworze Colinwood. Jego życie obfituje w bogactwa, władzę i piękne kobiety – do czasu, gdy robi poważny błąd, zakochując się i łamiąc serce Angelique Brouchard (Eva Green). Czarownica, w każdym tego słowa znaczeniu, skazuje go na los gorszy od śmierci zamieniając go w wampira.

Teren kina wyposażony jest w leżaki i krzesła, bywa jednak, że występuje deficyt tych dobrodziejstw, więc mile widziani są widzowie wyposażeni w koce lub inny ekwipunek przydatny do wygodnego podróżowania.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

rowery na łace

Czwarta wycieczka rowerowa w ramach projektu “Zdemaskowani”

stw24.pl18 września 2020

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl17 września 2020

Znamy zwycięzców wakacyjnego escape roomu w MBP

stw24.pl16 września 2020

Weź udział w akcji #sadziMY

stw24.pl16 września 2020

Nowa publikacja w Muzeum

stw24.pl15 września 2020

Będzie głośno na terenie miasta

stw24.pl14 września 2020

Rusza budowa otwartej sieci światłowodowej na terenie Gminy Bojanów

stw24.pl14 września 2020

Jesienne szczepienie lisów

stw24.pl14 września 2020

Teatralia online w MBP

stw24.pl14 września 2020