W Stalowej Woli

Siódme „Drzewko za makulaturę” już za nami

Siódme „Drzewko za makulaturę” już za nami

Ponad 19,5 tony makulatury zebrano podczas siódmej edycji akcji „Drzewko za makulaturę” organizowanej przez Powiat Stalowowolski. W tym roku za oddanie tego surowca wtórnego można było otrzymać sadzonki derenia, borówki amerykańskiej, głogu, buka, świerka, jarzębiny. W sumie w akcji wzięło udział prawie tysiąc osób.

Za każde przyniesione 5 kg makulatury do Rupieciarni, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz Zakładu Mechaniczno – Biologicznego Przetwarzania Odpadów prowadzonych przez Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli, mieszkańcy otrzymywali talony. Następnie już na placu przed Starostwem Powiatowym wymieniali je na drzewka. Również w tym roku mieszkańcy otrzymywali sadzonki drzew i krzewów miododajnych, takich jak: dereń jadalny, głóg dwuszyjkowy, jarząb pospolity. Dzięki czemu sadząc je, mają także swój udział w ochronie pszczół.

Ponadto na mieszkańców czekały stoiska edukacyjno – informacyjne przygotowane przez Nadleśnictwo Rozwadów i Nadleśnictwo Nowa Dęba oraz Miejski Zakład Komunalny. Można było m.in. wziąć udział w interesujących konkursach czy też uzyskać informacje na temat recyklingu. Ponadto leśnicy zaprezentowali także hejnały myśliwskie grane na sygnałówce myśliwskiej.

– Oczywiście cały czas celem akcji jest edukacja ekologiczna, nasz wkład w poprawę jakości powietrza dzięki nowym nasadzeniom drzew, jak również troska o pszczoły, co ma związek z drzewkami miododajnymi, które rozdajemy mieszkańcom – mówi Grzegorz Janiec, naczelnik Wydziału Architektoniczno – Budowlanego i Środowiska w stalowowolskim Starostwie Powiatowym.

Akcję wsparł finansowo Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.
Partnerami „Drzewka za makulaturę” byli: Miejski Zakład Komunalny, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie wraz z podległymi jej Nadleśnictwami: Gościeradów, Rozwadów i Nowa Dęba, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, firma AGMAR – producent drzwi.

Ponadto w akcji pomagali harcerze z 54. Stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej ZHP im. ppor. Bronisława Kochana, a także członkowie Stalowowolskiego Klubu Morsów „Lodołamacze”, jak również pszczelarze z terenu powiatu stalowowolskiego oraz strażnicy Społecznej Straży Rybackiej.

DSC_0200

DSC_0187

DSC_0104

DSC_0087DSC_0059

DSC_0053

DSC_0036

DSC_0026

Źródło: Powiat Stalowowolski 

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

Przedszkolaki udekorowały Galerię Malarstwa Alfonsa Karpińskiego

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021