W powiecie

Skandal w Szpitalu, personelowi nie robią badań.

Skandal w Szpitalu, personelowi nie robią badań.

Dziś list tej treści wpłynął do naszej redakcji, jest to błaganie o pomoc ponieważ personel pozostaje sam sobie, a  jest też oczywiste iż w ten sposób naraża się kolejnych pacjentów oraz rodziny pracowników szpitala.

“Sytuacja w stalowowolskim szpitalu Na oddziale nefrologii na stacji dializ 2 pacjentów ma covid19. Pani ordynator już od ponad 2 tyg. jest na kwarantannie. Trafiła na nią, ponieważ mąż miał koronawirusa. Po 2 tyg. i jej zrobili kontrolny test, pozytywny. Kolejne 2 tyg. kwarantanny. Personel oddziału nie miał pobranego testu, pomimo wcześniejszego kontaktów z Panią ordynator. Mianowana przez ordynator na p.o. lek. med. I. Komsa, także poszła na zwolnienie. Oddział jest bez ordynatora, tudzież pełniącego obowiązki ordynatora. Po pozytywnym teście pierwszego pacjenta personelowi nie zostały pobrane test na koronawirusa. Żadnej osobie z personelu. Po zapytaniu się pielęgniarki oddziałowej, dlaczego nie mają wykonanych testów, odpowiedziała, że przecież mają maseczki, więc nie są zarażone.

W piątek tj. 16.10 zostały pobrane testy od wszystkich pacjentów, którzy był na dializie z zarażonym pacjentem. Pacjenci podczas całej wizyty w szpitalu, w tym dializy mają maseczki. Dlaczego pacjentom pobrano test a personelowi nie? Pani oddziałowa nie uważa, aby było to konieczne. Poniedziałek tj. 19.10 kolejny pacjent i pozytywny test na koronawirusa na Stacji Dializ. Personelowi również i w tym wypadku nie pobrano testów na covid19. Oddziałowa wciąż uważa, że nie jest to konieczne, pomimo kontaktu z trzema zarażonymi osobami w ciągu 2 tygodni! To jest skandal, co się dzieje w tym szpitalu i na tym oddziale!!!”

Weronika Przestój

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. lomatix

    22 października 2020 at 12:09

    Na jednym z portali “organ” czyli pan starosta wylicza jak to przygotowany jest jego szpital do przyjmowania zakażonych covidem 19. Panie starosto nie bądź pan fantastą tylko realistą. Zejdź z obłoków na Ziemię i nie opowiadaj dyrdymałów znanych sobie. Ta łajba nabiera coraz więcej wody a pan mówi że to nic nie szkodzi?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl27 listopada 2020

Gotowość do zimowego utrzymania dróg na Podkarpaciu

stw24.pl27 listopada 2020

Wigilia 2020 – Nowe rozporządzenie ogranicza liczbę gości

stw24.pl27 listopada 2020

Szkoły zamknięte do 3 stycznia

stw24.pl25 listopada 2020

Nastoletnie oszustki – Proboszcz ostrzega !

stw24.pl25 listopada 2020

Nowa droga ze ścieżką rowerową w powiecie

stw24.pl25 listopada 2020

Ogłoszona przetargi na dwie inwestycje w Stalowej Woli

stw24.pl25 listopada 2020

Gminne inwestycje w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

stw24.pl24 listopada 2020

Pomóż zapewnić dom dla dwóch klaczy

stw24.pl23 listopada 2020