W powiecie

Skandal w Szpitalu, personelowi nie robią badań.

Skandal w Szpitalu, personelowi nie robią badań.

Dziś list tej treści wpłynął do naszej redakcji, jest to błaganie o pomoc ponieważ personel pozostaje sam sobie, a  jest też oczywiste iż w ten sposób naraża się kolejnych pacjentów oraz rodziny pracowników szpitala.

“Sytuacja w stalowowolskim szpitalu Na oddziale nefrologii na stacji dializ 2 pacjentów ma covid19. Pani ordynator już od ponad 2 tyg. jest na kwarantannie. Trafiła na nią, ponieważ mąż miał koronawirusa. Po 2 tyg. i jej zrobili kontrolny test, pozytywny. Kolejne 2 tyg. kwarantanny. Personel oddziału nie miał pobranego testu, pomimo wcześniejszego kontaktów z Panią ordynator. Mianowana przez ordynator na p.o. lek. med. I. Komsa, także poszła na zwolnienie. Oddział jest bez ordynatora, tudzież pełniącego obowiązki ordynatora. Po pozytywnym teście pierwszego pacjenta personelowi nie zostały pobrane test na koronawirusa. Żadnej osobie z personelu. Po zapytaniu się pielęgniarki oddziałowej, dlaczego nie mają wykonanych testów, odpowiedziała, że przecież mają maseczki, więc nie są zarażone.

W piątek tj. 16.10 zostały pobrane testy od wszystkich pacjentów, którzy był na dializie z zarażonym pacjentem. Pacjenci podczas całej wizyty w szpitalu, w tym dializy mają maseczki. Dlaczego pacjentom pobrano test a personelowi nie? Pani oddziałowa nie uważa, aby było to konieczne. Poniedziałek tj. 19.10 kolejny pacjent i pozytywny test na koronawirusa na Stacji Dializ. Personelowi również i w tym wypadku nie pobrano testów na covid19. Oddziałowa wciąż uważa, że nie jest to konieczne, pomimo kontaktu z trzema zarażonymi osobami w ciągu 2 tygodni! To jest skandal, co się dzieje w tym szpitalu i na tym oddziale!!!”

Weronika Przestój

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Piknik charytatywny z okazji Dnia Dziecka

stw24.pl27 maja 2021

Laryngologia – wkrótce zyska nowoczesny sprzęt

stw24.pl26 maja 2021

Uwaga! Zakaz wstępu do lasu. Agrolotnicze zabiegi zwalczania owadów

stw24.pl21 maja 2021

Informacja dla mieszkańców ulicy Lipowej w Lipie

stw24.pl21 maja 2021

Drugi milion na leczenie Bartusia z Sandomierza.Proste sposoby aby przyśpieszyć zbiórkę

stw24.pl20 maja 2021

KGW w Pysznicy w półfinale Festiwalu Polska od Kuchni

stw24.pl19 maja 2021

Gminna Biblioteka w Pysznicy z medalem „W dowód uznania”

stw24.pl13 maja 2021