sport

Skejtowcy opanują park

Skejtowcy opanują park

Najprawdopodobniej już jesienią spełni się marzenie wielu miłośników rolek i deskorolek ze Stalowej Woli. W Parku Miejski powstanie skatepark, będzie usytuowany obok istniejącej już zewnętrznej siłowni.  A najważniejsze jest to, że miejsce do tych sportowych „akrobacji” zaprojektowali ci, którzy będą je wykonywać.

Nowe inwestycje sportowe

– Od pewnego czasu rozmawiałem z młodzieżą o stworzeniu nowego i bezpiecznego skateparku, a ten projekt jest efektem rozmów. Młodzież też weźmie odpowiedzialność za to miejsce – mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

O skatepark młodzi ludzie starali się już od kilku dobrych lat. Co prawda, taki prowizoryczny już niegdyś powstał, niedaleko hali Miejskiego Klubu Tenisowego, jednakże nie jest on najbezpieczniejszy. Dlatego też, najprawdopodobniej urządzenia, które się tam znajdują zostaną zlikwidowane.
Nowa inwestycja ma spełniać już wszelkie standardy, także bezpieczeństwa. Skatepark będzie miał powierzchnię 460 mkw. i kilka elementów. Jednym z ciekawszych będzie bowl, czyli ponad 2 metrowe zagłębienie betonowe, które umożliwi wykonywanie ciekawych akrobacji. Obiekt będzie tak usytuowany, by nie było konieczności wycinania drzew w parku.

Koszt tej inwestycji to ok. 330 tys. zł. Z nadwyżki budżetowej będzie przeznaczane na ten cel 200 tys. zł. Ponadto miasto będzie ubiegało się o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 30 proc.
Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021

Parking przy MOSiR otwarty

stw24.pl1 czerwca 2021

Paterski trzeci na finałowym etapie Tour of Estonia

stw24.pl31 maja 2021

Maciej Paterski najlepszym góralem Tour de Hongrie

stw24.pl17 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

stw24.pl11 maja 2021

Voster ATS Team na Belgrade-Banjaluka

stw24.pl21 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021